Dzieje się na budowie S17

Opublikowano: 06 kwiecień 2017, 13:28 Kategoria Aktualności
s17

Z dnia na dzień zmienia się krajobraz w otoczeniu obecnej drogi krajowej nr 17 pomiędzy obwodnicą Garwolina a węzłem Kurów Zachód. Ubyło drzew, przybyło maszyn drogowych i pojawiły się pierwsze efekty ich pracy.

Firma Budimex, która realizuje dwa odcinki o łącznej długości ok. 25,2 km od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw, porządkuje teren po wycince i prowadzi prace ziemne. Efekty widać w okolicy przyszłego węzła Górzno, Józefowa, na obejściach Gończyc i Trojanowa. Prace na wytypowanych wcześniej stanowiskach rozpoczęli także archeolodzy.

Teren po wycince drzew porządkowany jest również na ponad 13-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód realizowanym przez firmę Mota-Engil Central Europe. Trwa odhumusowywanie terenu oraz przebudowa kolizji z sieciami. Niedługo rozpocznie się także przenoszenie pomnika Powstańców Styczniowych i prace archeologiczne w jego otoczeniu.

Wkrótce rozpocznie prace firma PORR Polska Infrastructure, wykonawca ponad 20-kilometrowego odcinka od granicy z województwem mazowieckim do węzła Skrudki. Po przekazaniu placu budowy ruszy wycinka drzew wzdłuż obecnej DK17, pomiędzy Parafianką i Moszczanką. Może wiązać się to z chwilowymi utrudnieniami w ruchu. Budowane będą także zjazdy na plac budowy. W miejscu prowadzonych prac a także na drogach przecinających budowę przyszłej S17 wprowadzona zostanie  tymczasowa organizacja ruchu (ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania na odcinkach drogi w bezpośredniej strefie robót).

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim toczy się postępowanie w sprawie zezwoleń na realizację kolejnych dwóch odcinków: od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina. Wykonawca pracuje nad dokumentacją potrzebną do złożenia wniosku o ZRID na obwodnicę Kołbieli.

GDDKiA

Komentarze  

+3 #1 Czekamy na nasz odcinekArtur 2017-04-07 07:36
Pozdrowienia z pow. otwockiego ☺ bardzo Wam zazdrościmy rozpoczęcia prac budowlanych. Z pewnością wiązać się to będzie z dużymi utrudnieniami ale już nie możemy doczekać się realizacji kolejnych odcinków juz na naszym terenie ☺trzymamy kciuki za szybkie zakończenie przebudowy 17tki będzie szybciej bez korków i objazdowe ale i co najważniejsze bezpieczniej ☺
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież