Pożar w kinie

Opublikowano: 05 kwiecień 2017, 15:20 Kategoria Aktualności
kinopożarstraż pożarna

4 i 5 kwietnia w godzinach przedpołudniowych odbyły się ćwiczenia z udziałem strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie w obiekcie kina „Wilga” w Garwolinie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w pomieszczeniu na piętrze w wyniku zaprószenia ognia powstaje pożar. Jeden z pracowników kina podejmuje nieskuteczną próbę jego ugaszenia przy pomocy gaśnicy i zgłasza zagrożenie do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie. Z okna pomieszczenia wydobywa się coraz więcej dymu oraz ogień. Jeden z pracowników ulega zatruciu gazami pożarowymi i nieprzytomny przebywa na klatce schodowej. Przybyłe na miejsce pożaru zastępy JRG i OSP podają prądy wody do wnętrza budynku i przeprowadzają ewakuację osoby poszkodowanej.

Następnie strażacy przeszukują budynek, a po opanowaniu sytuacji pożarowej przystępują do jego oddymienia.Ćwiczenia, które odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego miały na celu rozpoznanie obiektu, układów komunikacyjnych i rozkładu pomieszczeń w budynku, a także możliwości dojazdu do niego. Jednocześnie strażacy sprawdzili możliwości czerpania wody do celów akcji gaśniczej.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież