Nowy parking przy PKP Pilawa. Kolejnych nie będzie

Opublikowano: 06 kwiecień 2017, 07:24 Kategoria Aktualności
pkpkolejpilawaparking

W połowie czerwca pociągiem do Warszawy pojedziemy jedynie od stacji Pilawa. Miejscowy dworzec będzie oblegany przez samochody podróżnych. Czy powstaną nowe miejsce postojowe?
Już teraz teren wokół dworca PKP w Pilawie oblegany jest przez auta podróżujących. Będzie jeszcze gorzej, bo w połowie czerwca kolej zamknie odcinek od Pilawy w kierunku Dęblina. Remont torowiska będzie oznaczał, że dla mieszkańców powiatu podróżujących do Warszawy, stacją początkową będzie Pilawa.

W połowie marca firma Budimex wybudowała tymczasowy parking przy dworcu PKP w Pilawie. To poprawiło nieco sytuację z pozostawieniem czterech kółek w pobliżu stacji. – Parking tymczasowy został wykonany na potrzeby transportu materiałów z rampy kolejowej. To, czy parking zostanie na stałe po zakończeniu dostaw pozostaje w decyzji gminy Pilawa. Ulica Dworcowa jest na bieżąco utrzymywana/utwardzana tak, aby móc płynnie prowadzić ruch samochodowy – informuje Kinga Romanowska, ekspert ds. komunikacji firmy Budimex.

Parking powstał na działce, którą niedawno samorząd Pilawy kupił od kolei. Potrzeby są jednak dużo większe. – Nie mamy tam więcej działek, a szkoda, bo od lat prowadzimy rozmowy z koleją na temat wybudowania w tym miejscu miejsc postojowych w formie „parkuj i jedź” – mówi burmistrz Pilawy Albina Łubian. Negocjacje nie posuwają się do przodu.

Jak wynika z dalszej rozmowy z Albiną Łubian, kolej planuje stworzenie nowych miejsc parkingowych. Nie nastąpi to jednak przed czerwcowym zamknięciem torów. – Na 2018 rok zaplanowany jest remont dworca, przy okazji powstaną nowe miejsca parkingowe od strony dworca oraz po drugiej stronie torów przy ul. Sportowej – wyjaśnia burmistrz.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #3 Artykuł wprowadza w błądemma 2017-04-12 13:25
Artykuł zawiera nieprawdziwe informacje. Przewoźnik Koleje Mazowieckie będzie realizować kursy na odcinku Garwolin- Warszawa-Garwol in. Natomiast na odcinku Garwolin - Dęblin -Garwolin podróżni będą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Jak zwykle prawdziwych informacji na tym portalu nie uświadczysz.
Cytować
0 #2 BzduraKatarzyna 2017-04-06 17:41
Na stronach portalu Rynek Kolejowy są informacje, że między Garwolinem a Pilawą będzie prowadzony ruch pasażerski po 1 torze.
1. http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/modernizacja-linii-do-lublina-ma-wystartowac-bez-opoznien-na-pierwszy-ogien-pulawy-80525.html
2. http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/lubelskie-przygotowania-do-ruchu-po-objazdach-siodemki-81042.html

Proszę o sprawdzenie tej informacji.
Cytować
+1 #1 Z.M. 2017-04-06 07:42
A to jednak pociągi nie będą jeździć do Garwolina?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież