Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 03 kwiecień 2017, 13:50 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 27 marca do 2 kwietnia 2017 r.

Pożar stodoły w Stoczku
28 marca. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze stodoły w Stoczku. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się siano, zgromadzone w rogu drewnianego budynku. Częściowemu spaleniu uległa ściana budynku. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe

30 marca. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, gdzie samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Garwolin.

Pożar samochodu na obwodnicy

31 marca. Przed godziną 22 na obwodnicy Garwolina miał miejsce pożar samochodu marki Alfa Romeo. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W trakcie zakręcania zaworu zbiornika LPG stwierdzono nieszczelność i wyciek gazu. Następnie zdemontowano butlę i zabezpieczono ją pianą gaśniczą, monitorując stężenie gazu w powietrzu. W trakcie tych działań ruch na drodze był całkowicie wstrzymany W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP.

Wyciek nieznanej substancji

1 kwietnia. Po godzinie 9 na ul. II Armii Wojska Polskiego w Garwolinie zauważono nieznaną substancję koloru białego w przydrożnym rowie. Substancja nie rozprzestrzeniała się, gdyż ciek wodny był zablokowany tamą wykonaną przez bobry. Po ustaleniu, że jest ona bezpieczna środowiskowo strażacy wypompowali zanieczyszczoną wodę do zbiorników przemysłowych, które dostarczono z pobliskiego zakładu produkcyjnego. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożarów trawy w Antoniówce Świerżowskiej, Maciejowicach (dwukrotnie), Kraskach Dolnych, Wildze (dwukrotnie), Trąbkach, Rębkowie, Lipówkach, Sobolewie, Stefanowie, Przewozie, Gąsowie, Trąbkach, Domaszewie, Garwolinie na ul. II Armii Wojska Polskiego, ul. Żeromskiego i ul. Ogrodowej. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież