Miastków Kościelny w oku nowych kamer

Opublikowano: 11 kwiecień 2017, 07:30 Kategoria Aktualności
miastków kościelnykamerymonitoring

Wkrótce zakończy się instalacja dodatkowych kamer monitorujących Miastków Kościelny.

Stolica gminy stała się monitorowana w 2009 roku. Wtedy pojawiły się pierwsze kamery, które miały oko na ścisłe centrum Miastkowa Kościelnego. Później nowe urządzenia zaczęły rejestrować to, co dzieje się w na korytarzach miejscowego urzędu.

Na przestrzeni lat wielokrotnie nagrania z gminnego monitoringu były przydatne. – Korzystała z nich głównie policja, która mogła ustalić dzięki nagraniom sprawców wykroczeń – mówi wójt gminy Jerzy Jaroń.

Sieć siedmiu działających obecnie kamer zostanie wkrótce poszerzona o kolejne sześć. Cztery z nich będą zlokalizowane na skrzyżowaniu dróg powiatowych przy wjeździe do Miastkowa Kościelnego do strony Garwolina. Kolejne kamery zawisną przy rynku oraz urzędzie gminy.

Montaż nowych urządzeń, spiętych w sieć z podglądem w miastkowskim urzędzie, zakończy się jeszcze w kwietniu. – Nowe bezprzewodowe kamery instalujemy na prośbę policjantów posterunku policji. Dzięki monitoringowi można sprawdzać jakie pojazdy przejeżdżają przez Miastków, gdzie krzyżuje się wiele dróg – wyjaśnia wójt. Jak zaznacza, montaż kamer to nie próba inwigilacji, a poprawy bezpieczeństwa.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież