Tylko do 1 kwietnia można się zapisać na tegoroczną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W powiecie można wybrać pięc tras. Trzy z nich organizuje parafia św. Jana Pawła II w Sulbinach. Najdłuższa ma blisko 50 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie dla tych, którzy nie boją się swoich słabości. Polega ono na przejściu nocą przynajmniej 40-kilometrowej trasy w ciszy i samotności. Całej wędrówce towarzyszą rozważania Drogi Krzyżowej, napisane przez zwykłych ludzi. W EDK chodzi o zmierzenie się z ekstremalnym wysiłkiem, by zapoczątkować w sobie zmianę. Tegoroczne rozważania zatytułowane „Droga przełomu” podpowiadają, jak wyjść ze strefy komfortu i odkryć życie na nowo. Inicjatywę zapoczątkował 9 lat temu w Krakowie ks. Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia Wiosna.

W powiecie garwolińskim EDK odbędzie się w tym roku po raz trzeci. Do wyboru jest w sumie 5 tras. Jedna w Gończycach (41 km), jedna w Żelechowie (42 kilometry) i aż trzy trasy przygotowane przez parafię św. Jana Pawła II w Sulbinach. 40-kilometrowa trasa św. Faustyny z Sulbin przez Sławiny, Górzno, Górki. 42-kilometrowa trasa św. Jose z Sulbin do Łaskarzewa i Marianowa. I zupełnie nowa, 48-kilometrowa trasa św. Jana Pawła II z Sulbin przez Miętne, Parysów i Unin.

Uczestnicy wyruszą 7 kwietnia po mszy świętej o godzinie 21:00 z kaplicy w Sulbinach i tam też rano 8 kwietnia zakończą swoją wędrówkę. Do wczoraj zapisało się 950 osób. Zapisy trwają do 1 kwietnia. To ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem.

jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież