Zamiast gimnazjum przedszkole

Opublikowano: 30 marzec 2017, 07:26 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyoświatazwolazgórze

- Szczęśliwie nie zaczęliśmy budowy w 2016 roku, bo wtedy mielibyśmy niewykorzystane pomieszczenia w budynku gimnazjum – mówi wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń. Władze gminy dostosowały sieć szkół do reformy oświaty.

Rada Gminy Miastków Kościelny podczas wczorajszego posiedzenia przyjęła uchwałę o dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju oświatowego. Najważniejsze założenia porządku oświatowego w gminie to utrzymanie dotychczasowych szkół podstawowych. Od 1 września placówki w Zgórzu i Zwoli będą funkcjonować jako 8-oddziałowe. Podobnie będzie w stolicy gminy, gdzie do podstawówki włączone będzie gimnazjum.

Gmina ma pomysł co zrobić z budynkiem po miastkowskim gimnazjum. – 1 września 2018 roku chcemy, aby w tym budynku funkcjonowało przeniesione przedszkole. Z kolei w budynku przy ul. Rynek planujemy otworzyć żłobek – informuje wójt gminy Jerzy Jaroń.

W ubiegłym roku na zlecenie gminy powstał projekt nowego przedszkola, które miało powstać przy szkole podstawowej i gimnazjum w Miastkowie Kościelny. – Paradoksalnie, szczęśliwie nie zaczęliśmy budowy w 2016 roku, bo wtedy mielibyśmy niewykorzystane pomieszczenia w budynku gimnazjum – zaznacza włodarz.

Zmiany wynikające z założeń reformy nie wpłyną na zatrudnienie nauczycieli w gminnych szkołach. – Wstępne wersje arkuszy organizacyjnych szkół wskazują, że niemal dla wszystkich nauczycieli będzie praca od 1 września – zaznacza Jerzy Jaroń.

Przed pierwszym dzwonkiem roku szkolnego 2017/2018 gmina będzie musiała wyremontować sanitariaty w szkole w Zgórzu .

Łukasz Korycki

fot. google street

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież