Cytryna jako mandat

Opublikowano: 29 marzec 2017, 08:58 Kategoria Aktualności
borowiepolicja

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu był organizatorem akcji -  Jabłko czy cytryna?

Wczoraj odbyła się akcja młodzieży oraz garwolińskiej policji. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum w Głoskowie wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej „Jabłko czy cytryna?”. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk młodzieży podziękowanie i jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia, cytrynę.

Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i samych uczniów było to, że zaledwie czterech kierowców musiało spożyć bardzo kwaśną cytrynę. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Wszyscy brali sobie do serca przekazywane uwagi.

W akcję zaangażowani byli policjanci z WRD KPP w Garwolinie sierż. szt. Sylwester Dubas i sierż. szt. Paweł Popławski, dzielnicowy gminy Borowie sierż. szt. Łukasz Rosłaniec oraz młodzież gimnazjalna z wychowawczynią Katarzyną Serzysko.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież