32-letnia kobieta podczas wypadku wypadła z samochodu. Poniosła śmierć na miejscu. 31-letni mężczyzna po zderzeniu z innym autem trafił do szpitala w stanie krytycznym. Oboje nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policja apeluje - pasy zapinasz dla siebie, nie dla policji!

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, na terenie powiatu garwolińskiego w ostatnich dniach odnotowano dwa wypadki z udziałem pasażerów, którzy podczas jady nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. 20 marca droga S17, obwodnica Garwolina - 32-letnia kobieta poniosła śmierć, wypadając z pojazdu. 26 marca, Garwolin ul. Trakt Lwowski - 31-letni pasażer pojazdu nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

24 i 25 marca na drogach powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili mazowieckie działania „Pasy”. 21 policjantów skontrolowało 192 pojazdy. Niestety, aż 36 kierujących i 10 pasażerów jechało bez zapiętych wymaganych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi ujawnili również 1 przypadek nieprawidłowego przewożenia dzieci. Ostatnie działania to już kolejne w ciągu ostatnich tygodni. Ich celem jest przede wszystkim uświadomienie i przypomnienie kierującym jak bardzo ważne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci podczas działań ujawnili 135 przypadków popełnienia wykroczenia.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież