24-latek żyje dzięki szybkiej interwencji garwolińskich policjantów. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili udzieli mu pomocy medycznej. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego garwolińskiej komendy zostali wezwani na interwencję, która miała związek z myślami samobójczymi mężczyzny. Dzięki szybkiemu działaniu operatora z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Radomia i dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie udało się ustalić miejsce przebywania mężczyzny.

 

- Policjanci po dotarciu na miejsce zauważyli w przydomowym sadzie młodego mężczyznę, który targnął się na życie. Asp. Witold Wnuk i sierż. Kamil Soszka odwiązali linę i natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy. 24-latka przekazano przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów młody mężczyzna żyje - relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

To już nie pierwszy raz kiedy policjanci z powiatu garwolińskiego ratują ludzkie życie.

KPP Garwolin/oprac. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież