Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 27 marzec 2017, 12:48 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 marca.

Pożar budynku gospodarczego
21 marca. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Wróble-Wargocin. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz w obronie na znajdująca sie w pobliżu stodołę. Następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji budynku i przelewania pogorzeliska, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i pięć zastępów OSP.

Pożar samochodu

22 marca. Przed godziną 17 w Piastowie miał miejsce pożar samochodu marki Fiat Doblo, który znajdował się na posesji. Działania zastępów straży polegały na podaniu piany ciężkiej do komory silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Wola Żelechowska.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

24 marca. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego oraz strąceniu sadzy przy użyciu wyciora. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

25 marca. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Piaski. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego oraz strąceniu sadzy przy użyciu wyciora. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe

26 marca. Po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Słup Drugi, gdzie samochód osobowy Volkswagen Golf uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Borowie.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożarów trawy w Ostrowie, Garwolinie, Łaskarzewie, Jaźwinach, Maciejowicach, Trąbkach, Rudzie Tarnowskiej oraz Chrominie. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody.

KP PSP Garwolin/opr. Redakcja

fot. pożar traw przy ul. Romanówka w Garwolinie (24 marca)

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież