Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 27 marzec 2017, 12:35 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 20 do 26 marca

Potrącenie rowerzystki w Pilawie
20 marca w Pilawie na Al. Wyzwolenia 29-letnia kobieta, kierująca osobową skodą, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na skrzyżowaniu drogi nr W805 ul. Aleja Wyzwolenia z ul. Letniskową wykonując manewr włączania się do ruchu drogowego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo rowerem 27-letniej kobiecie. W wyniku kierująca rowerem doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Kierujący zbadani na stan trzeźwości z wynikami 0,00 mg/l, alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

 

500 paczek papierosów w Pilawie

21 marca w Pilawie na ul. Dworcowej funkcjonariusze SOK Dęblin z policjantami z Pilawy ujawnili u 32-letniego obywatela Ukrainy 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu nieodprowadzenia podatku wyniosło prawie 20 tysięcy złotych. Papierosy przejęli funkcjonariusze Mobilnej Grupy Urzędu Celnego w Siedlcach i ukarali obywatela Ukrainy grzywną. Postępowanie prowadzi UC Siedlce.

…papierosy i wódka w Garwolinie

22 marca w Garwolinie funkcjonariusze z zespołu PGiK KPP Garwolin, w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili 419 paczek papierosów oraz 71 litrów alkoholu w postaci wódki - bez znaków polskiej akcyzy. Wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła prawie 10 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Nietrzeźwi rekordziści za kółkiem – zatrzymali się na drzewach

21 marca w Górznie policjanci z WRD KPP Garwolin 41-latka, który kierował osobową lancią, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 3,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ponadto nie stosował się do wyroku sądu – zakaz prowadzenia pojazdów. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 24 marca w Zwoli policjanci z Miastkowa Kościelnego zatrzymali 55-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym, mając 1,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany rekordzista tygodnia wpadł w weekend – zatrzymał się na drzewie w Zakrzówku.29-latek z powiatu ryckiego kierował osobowym renaultem, nie zachował należytej ostrożności zjechał z drogi, uderzając w przydrożne drzewo. Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, lecz został szybko ustalony. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał 3,5 promila alkoholu. W niedzielę w Słupie Drugim 34-letni kierowca z powiatu garwolińskiego, jadąc sobowym vw, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 1,74 promila alkoholu. Postępowanie prowadza policjanci z KPP Garwolin.

Ukradli rower

24 marca w Garwolinie nieznany sprawca ze stojaka na rowery znajdującego się przed blokiem mieszkalnym dokonał kradzieży roweru marki KROSS HEXAGON X2 SISD kolor czarno - czerwony. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież