Monika Olejnik z Dąbrowy została zwyciężczynią Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości gminy Łaskarzew.

Konkurs odbył się w ubiegłym tygodniu w świetlicy wiejskiej OSP Wola Łaskarzewska.  Jego organizatorami byli: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie o/Siedlce Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Garwolinie na czele z Henryką Borkowską z siedleckiego oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Hanną Gaładyk z Terenowego Zespołu Doradztwa w Garwolinie oraz Urząd Gminy w Łaskarzewie. Konkurs, odbył się w świetlicy wiejskiej w OSP Wola Łaskarzewska.

 

Celem olimpiady jest popularyzowanie wiedzy w zakresie racjonalnego prowadzenia gospodarstwa domowego, przedsiębiorczości na wsi i ekologii oraz aktywizacja społeczności wiejskiej w zakresie gospodarczym, społecznym i kulturalnym.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 67 pań z okolicznych wiosek. W trakcie spotkania uczestniczki miały możliwość obejrzenia występów artystycznych  w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Pilczynie.
Po występie, podliczeniu punktów przez komisję oraz omówieniu pytań testowych przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Monika Olejnik (Dąbrowa), drugie Wioletta Wysocka (Uścieniec), a trzecie Justyna Ściblak (Dąbrowa). Wyróżnienie trafiło do Moniki Pyl z Sośninki.

Laureatki otrzymały nagrody oraz dyplomy, natomiast wszystkie uczestniczki spotkania – pamiątkowe upominki. Wręczenia nagród dokonali zastępca wójta Sylwia Szopa, przewodniczący rady gminy Jerzy Błachnio oraz skarbnik gminy Hanna Seremak. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Łaskarzewie.

UG Łaskarzew/opr.łk

Komentarze  

+2 #2 GRATULACJEMonika 2017-03-25 21:14
No to Dąbrowa się popisała. Gratuluje wszystkim paniom biorącym udział a w szczególności zwyciężczyniom !!!
Cytować
+2 #1 OlimpiadaKasia 2017-03-24 16:07
Super przygotowane spotkanie, gratulacje dla organizatorów
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież