Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie zajął pierwsze miejsce na Mazowszu w XIII edycji akcji „Młoda krew ratuje życie”.

W ubiegłym tygodniu, w Urzędzie Dzielnicy Bielany odbyło się spotkanie Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Podczas uroczystości podsumowano XIII turniej „Młoda krew ratuje życie”.

 

ZSP nr 2 w Garwolinie został laureatem w dwóch kategoriach za najwyższy wskaźnik aktywności szkoły oraz największą ilość oddanej krwi. Puchar od dyplomy odbierali dyrektor szkoły Ewa Flaga, koordynator krwiodawstwa Robert Huńczak oraz uczniowie Jakub Kobziński i Przemysław Zadrożny.

- Ostatnie dwa lata były bardzo owocne pod względem sukcesów naszej szkoły w corocznym turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”, to dwa pierwsze miejsca zajęte w naszym powiecie za ilość oddanej krwi – przyznaje Robert Huńczak. Koordynator podkreśla, że jest dumny z postawy młodzieży. - Podziękowania kieruję do pani dyrektor Ewy Flagi za przychylność, wsparcie duchowe i finansowe. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację KW, wszystkim nauczycielom krwiodawcom za zrozumienie i wspieranie naszej wspólnej akcji. Bardzo miło jest odbierać nagrody, dyplomy, pochwały, lecz nie możemy zapomnieć o tym że wszystkie te sukcesy to udział wielu osób które z własnej chęci i z dobrego serca chcą pomagać innym – dodaje.

ZSP 2 Garwolin/opr. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież