Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 20 marzec 2017, 13:16 Kategoria Aktualności
PSP Garwolinkronika strażackastraż

Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin od 13 do 19 marca.

Zjechał z drogi

16 marca. W Gocławiu samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się w polu. Działania trzech zastępów strażackich polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. Kierowca sam opuścił pojazd.

Uderzył w mostek

18 marca w Chrominie (gm. Borowie) samochód osobowy uderzył w betonowy mostek. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. U jednej z poszkodowanych osób założyli kołnierz ortopedyczny. Następnie odłączono zasilanie w pojeździe oraz dokonano neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Dwie osoby poszkodowane przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego. W działania brały udział trzy zastępy strażackie.

Pożar w bloku

18 marca o godz. 19.41 wpłynęła informacja o pożarze w bloku przy ul. Kościuszki w Garwolinie. W łazience nadtopieniu uległo gniazdko elektryczne, do którego podłączona była pralka. Strażacy odłączyli pralkę, co spowodowało zanik przeciążenia instalacji powodującego topnienie gniazdka, następnie dokonano pomiarów powietrza przy pomocy detektora gazowego.

Pożar sadzy

18 marca w Łaskarzewie przy ul. Duży Rynek doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnym. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca, usunięciu sadzy z przewodu kominowego oraz przewietrzeniu pomieszczeń.

Drzewo na drodze

19 marca w miejscowości Skurda (gm. Trojanów) powalone drzewo blokował przejazd na drodze. Działania druhów OSP Trojanów polegały na pocięciu drzewa na kawałki i udrożnieniu drogi.

Pożary traw

W ubiegłym tygodniu strażacy trzykrotnie wzywani byli do pożaru suchej trawy. Działania przy użyciu prądu wody oraz tłumic były prowadzone 16 marca w Garwolinie przy ul. Wesołej, 17 marca w Przewozie (gm. Maciejowice) oraz tego samego dnia w Miętnem przy ul. Głównej.

KP PSP Garwolin/opr. Redakcja

Komentarze  

+1 #1 To jest pożarJerzy Cieślański 2017-03-24 12:06
Na Ukrainie płonie skład ze 135 tys. ton amunicji.
https://www.youtube.com/watch?v=DzdiAW0ivys
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież