Nowe szatnie na stadionie w 2018

Opublikowano: 20 marzec 2017, 09:21 Kategoria Aktualności
szatniowyCSiK

Na placu budowy prace idą pełną parą. W budynku sanitarno-szatniowym na stadionie miejskim w Garwolinie właśnie wstawiane są okna. Tak naprawdę inwestycja mogłaby się zakończyć w tym roku, ale w związku z harmonogramem finansowania budynek zostanie oddany do użytku w lipcu 2018 roku.

Wczoraj plac budowy wizytowali miejscy radni z komisji spraw społecznych. Po powstającym właśnie obiekcie, który będzie stanowił zaplecze sanitarno-szatniowe stadionu miejskiego, oprowadzał radnych Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które będzie administrowało budynkiem.

- W obiekcie znajduje się7 szatni, pralnia, suszarnia, pomieszczenia biurowe oraz duża sala konferencyjna z aneksem kuchennym. To obiekt, który powstaje z myślą o garwolińskich sportowcach. Głównie będzie z niego korzystało Centrum Sportu i Kultury oraz klub Wilga Garwolin – mówi Jarosław Kargol.

Na parterze znajduje się 6 szatni z natryskami. Można z nich bezpośrednio wyjść na boisko głównego stadionu miejskiego oraz na bocznego boiska treningowe. Na górze jest duża sala konferencyjna z aneksem kuchennym, która może spełniać rolę świetlicy dla młodych sportowców. Będą oni mogli tam zaczekać na swój popołudniowy trening. Sale będzie także mogła być wynajmowana podmiotom zewnętrznym. Jest także pralnia, suszarnia, szatnia specjalnie przeznaczona dla kobiet oraz pomieszczenia biurowe.

Całość inwestycji będzie kosztowała 2 mln zł. 50 proc. kosztów to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma zostać oddany do użytku w lipcu 2018 roku. Wykonawca idzie z pracami jak burza i budynek mógłby zostać oddany w tym roku, ale nie pozwala na to harmonogram finansowania.

jd

 

Komentarze  

+1 #7 tartanbiegacz amator 2017-03-23 23:24
Popieram wniosek Pani "biegaczki amatorki" tj. skoro wydano już pieniądze i jest projekt bieżni to należałoby ją w końcu wybudować. Aczkolwiek w tym mieście to już nie pierwszy raz iż wydaje się pieniądze na projekty, a potem nic się nie robi. A ten pomysł z projektem obywatelski to bardzo dobry pomysł, który warto wspierać. Jak biegacze go zgłoszą to na pewno poprę.
Cytować
0 #6 Radni/bezradniFanka seriali 2017-03-21 22:11
Piszę jeszcze raz komentarz, ponieważ redakcja wcześniejszego nie umieściła, zdjęcie nr 3 bardzo mi się kojarzy z serialem pt Alternatywy 4 a dyrektor Kargol jak Stanisław Anioł wskazuje radnym/bezradny m wspaniałą inwestycję
Cytować
0 #5 wizytacja na budowiekonio 2017-03-21 21:37
Po co te seniorki tam polazły? Tylko sobie buciki w błotku pobrudziły bo na budownictwie to wątpię żeby się znały.
Cytować
0 #4 radni/bezradnifanka serialu 2017-03-21 14:42
Jak w serialu Alternatywy 4, Dyrektor Kargol jak Stanisław Anioł wskazuje radnym co tam za wspaniałe inwestycje są czynione, zdjęcie nr 3
Cytować
+5 #3 wwwbiegaczka amatorka 2017-03-21 10:50
Pytanie do Państwa Radnych , czy to prawda że jest gotowy projekt budowy bieżni tartanowej ? Jeśli tak to może warto się zastanowić np w przyszłorocznym budżecie na zabezpieczeniem środków i ew. dofinansowanie z zewnątrz , podobnie jak na budynek szatniowy ? .A może to my biegacze weźmy sprawy w swoje ręce i postarajmy się o ujęcie środków w budżecie obywatelskim 2018 .Tak czy inaczej brawo dla Państwa Radnych za budowę budynku szatniowego dla dzieci , młodzieży i dorosłych .To się pamięta .
Cytować
+10 #2 pięknieMarley 2017-03-20 17:33
No i pięknie Pani Redaktor załatwiła (pewnie niechcący) Pana Dyrektora i Radnych... wszyscy bez kasków na ewidentnym terenie budowy. Mandaciki się posypią, bo przecież wobec prawa wszyscy są równi... ;P
Cytować
+6 #1 szatnia cieszybiegacz amator 2017-03-20 13:31
to bardzo dobra inwestycja, szkoda że nie będzie można jej oddać jeszcze w tym roku, ale przepisy to przepisy. Panie Jarosławie, drobna prośba o przywrócenie do używalności bieżni wokół stadionu. Nie samą piłka człowiek żyje i żal ściska serce widząc to co samochody ciężarowe z niej zrobiły, nie wspominając o ludziach którzy aby pobiegać muszą na niej układać jakieś mostki z desek. Z wielką niecierpliwości ą czekamy na tartan. Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież