S17 zgodnie z planem

Opublikowano: 16 marzec 2017, 07:51 Kategoria Aktualności
budimexs17kołbiel

Firma Budimex – wykonawca budowy S17 od Garwolina do Kołbieli – zapewnia, że decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie nie wpłynie na termin rozpoczęcia robót.

Wczoraj informowaliśmy tym, że RDOŚ stwierdził, że uzgodnienia warunków środowiskowych dla tego odcinka S17 nie zostaną wydane w planowym terminie. „Przyczyną zwłoki jest oczekiwanie RDOŚ na uzupełnienie przez inwestora raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko”  - czytamy w obwieszczeniu.

Jak zapewnia Kinga Romanowska, ekspert ds. komunikacji Budimexu, prace projektowe dla odcinka Kołbiel-Garwolin są wykonywane zgodnie z założonym harmonogramem. - Wypełniliśmy kontraktowy 1 Kamień Milowy jakim było złożenie wniosku o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Urząd Wojewódzki po sprawdzeniu wniosku przekazał Raport Ponownej Oceny do RDOŚ w Warszawie w dniu 06.02.2017r. Jest to standardowa procedura, zgodna ze Specustawą drogową. RDOŚ w dniu 10.03.2017r. zawezwał nas do złożenia wyjaśnień do raportu w zakresie uszczegółowienia oraz doprecyzowania informacji dotyczących m. in. przyjętych rozwiązań dotyczących ochrony środowiska, organizacji placu budowy itp., nie uzupełnienia braków. Raport jest kompletny, natomiast RDOŚ ma prawo do wezwania i z niego skorzystał, co robione jest na każdym z realizowanych przez nas (a także inne firmy) kontraktów. Wyjaśnienia dla RDOŚ zostały już przygotowane i jak tylko uzyskają akceptację Zamawiającego (GDDKiA), wtedy zostaną przesłane do RDOŚ – informuje przedstawiciel wykonawcy.

Procedury związane z uszczegółowieniem dokumentacji nie mają wpływu na. na czas rozpoczęcia i zakończenia robót.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież