S17 do Kołbieli z poślizgiem?

Opublikowano: 15 marzec 2017, 07:51 Kategoria Aktualności
s17

Opóźnia się wydanie decyzji środowiskowej na budowę trasy S17 od Garwolina do Kołbieli. Przyczyna to braki w dokumentacji wykonawcy inwestycji.

Przypomnijmy, że budowa S17 od Garwolina w stronę Warszawy została podzielona na trzy odcinki. Opóźnienia w wydaniu niezbędnej dokumentacji wystąpiły w przypadku 13-kilometrów od Garwolina do Kołbieli.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie, informuje, że uzgodnienia warunków środowiskowych nie zostaną wydane w planowym terminie. „Przyczyną zwłoki jest oczekiwanie RDOŚ na uzupełnienie przez inwestora raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko”  - czytamy w obwieszczeniu. RDOŚ wyznaczył inwestorowi nowy termin na uzupełnienie dokumentacji. To 30 czerwca br.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl, Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA, przyznaje, że ponowna ocena środowiskowa dla tego odcinka to standardowa procedura. Kluczowy dokument niezbędny do rozpoczęcia prac (ZRiD) ma zostać wydany dla tego odcinka w maju br.

Firma Budimex zaprojektuje i wybuduje 13-kilometrowwy odcinek S17 od Garwolina do Kołbieli za 290 mln zł. Termin zakończenia prac mija jesienią 2019 roku.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

+3 #2 aaaaaa 2017-03-16 00:44
i znowu te pie,dolce z ekologii... kto im placi za swoje paranoje?? czy w Pl nie moze byc normalnie jak np w Niemczech czy FR>?? mowie o drogach tylko i wylacznie
Cytować
0 #1 opóźnieniakierowca 2017-03-15 10:36
Tym akurat odcinkiem to i tak szybko się jedzie. Bardziej martwi opóźnienie obwodnicy Kołbieli.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież