Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 13 marzec 2017, 11:46 Kategoria Aktualności
PSP Garwolinkronika strażackastraż

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 marca

Strażacy walczyli z podtopieniami posesji

W minionym tygodniu strażacy kilka razy wyjeżdżali do podtopionych posesji na terenie całego powiatu. 6 marca w Choinach ochotnicy z tamtejszego OSP udrożniali przepust drogowy i wypompowywali wodę z jednej z posesji. Tego samego dnia i 7 marca strażacy walczyli także z podtopieniem na posesji w Lipówkach. 7 marca w Sobolewie ul. Maciejowickiej wodę z podtopionej posesji wypompowywali strażacy z OSP Sobolew.

Przewrócony słup i drzewo w gminie Parysów

6 marca w miejscowości Stodzew na drogę przewrócił się słup telekomunikacyjny. Na miejsce zdarzenia został skierowany zastęp OSP Parysów, który zabezpieczył miejsce zdarzenia i usunął przewody telekomunikacyjne z drogi. Dzień później ochotnicy z Parysowa usuwali powalone na drogę drzewo.

Wypadek w Górznie

6 marca po godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W akcji ratunkowej brały udział dwa zastępy JRG PSP w Garwolinie oraz policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe, zneutralizowania rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Na ratunek w Wygodzie

8 marca dwa zastępy JRG PSP w Garwolinie zostały wezwane do Wygody, do zasłabnięcia osoby w budynku mieszkalnym. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji, sprawdzili funkcje życiowe osoby, która zasłabła, podano tlen, przekazano osobę zespołowi ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego. Na miejscu była także policja.

Uderzył w drzewo

9 marca wieczorem do stanowiska kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podłęż. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Pierwszy zastęp straży pojawił się na miejscu o godzinie 19:59. Jednostki biorące udział w działaniach – 2 zastęp JRG PSP, 2 zastępy OSP: Podłęż, Łaskarzew, oraz policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w pojeździe. Kierowcę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Potrącenie pieszego na parkingu

10 marca w Garwolinie na ul.Korczaka na jednym z parkingów doszło do potrącenia pieszego. W akcji brały udział dwa zastępy JRG PSP w Garwolinie, pogotowie ratunkowe oraz policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, unieruchomieniu kończyny górnej, a po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego przekazaniu poszkodowanego.

Awaria sieci gazowej w Garwolinie

12 marca w nocy w Garwolinie na ul. Kościuszki doszło do awarii sieci gazowej. Pierwszy zastęp straży z PSP w Garwolinie pojawił się na miejscu zdarzenia o godzinie 0:58. Na miejscu pracowali także policjanci oraz pogotowie gazowe. Strażacy zabezpieczyli teren działań, dokonali pomiarów detektorem wielogazowym. Miejsce zdarzenia przekazano pracownikom pogotowia gazowego celem usunięcia awarii.

Ciężarówka na boku

12 marca w Celejowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego. Ciężarówka przewrócona na bok znajdowała się poza pasem drogi. Jednostki biorące udział w działaniach – 1 zastęp JRG PSP, 2 zastępy OSP: Wilga, Mariańskie Porzecze, pogotowie, policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili wsparcia psychicznego uczestniczącym w zdarzeniu kierowcy i pasażerowi do przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

Pożar trwa w Miętnem

12 marca wieczorem w Miętnem doszło do pożaru suchej trawy. Biorący udział w akcji zastęp OSP Miętne przybył na miejsce zdarzenia o godzinie 20:35. Przy użyciu tłumic i szpadli ugaszono powierzchnię pożaru - około 15 arów.

PSP Garwolin/oprac. jd

Nowa warstwa...

Komentarze  

0 #1 KontaktIrena997 2017-03-15 13:43
W sprawie wypadku proszę rodzinę Potrąconej Pani (na parkingu) o kontakt na email:

Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież