Happy end w Rudzie Talubskiej

Opublikowano: 13 marzec 2017, 08:55 Kategoria Aktualności
Ruda Talubskagmina Garwolin

- Licencja na remont z przerwami jest w mojej głowie. Jeśli ktoś jest chętny, zapraszam – żartował Aleksander Byks, dyrektor Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej. Dziś, kiedy w nowych salach odbywają się lekcje, a nad szkołą góruje astronomiczne obserwatorium, uśmiechy pojawiły się na twarzach, ale zarówno władze samorządowe, dyrekcja, rodzice i uczniowie – wszyscy są zgodni: było bardzo trudno.

W piątek w Zespole Szkół im. ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej odbyło się oficjalne otwarcie budynku po ponad dwuletniej modernizacji. We wrześniu 2016 roku, wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie zasiedli w wyremontowanych salach lekcyjnych. Później do klas sukcesywnie trafiało nowe wyposażenie. Dopiero teraz inwestycję można uznać za zakończoną. - Dzisiaj zamykamy klamrą te minione 2 lata i zaczynamy nowy etap. Oby szczęśliwy – podkreślał podczas uroczystości Aleksander Byks, dyrektor Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej.

 

Inwestycja była bardzo kosztowna. Nie tylko pod względem finansowym – całość kosztowała 3 mln zł. Modernizacja dała się mocno we znaki nie tylko władzom gminy Garwolin, ale także całej społeczności szkolnej. - W 2014 roku ruszyły prace. W 2015 roku wykonawca uciekł z placu budowy i zostawił nas z tymi zimnymi murami. W kwietniu 2015 roku została podpisana z nowym wykonawcą – przypominał wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk - Dziękuję wam za to, że wykazaliście się wyrozumiałością cierpliwością przy realizacji tej inwestycji – zwracał się do dzieci, rodziców i nauczycieli.

W ramach inwestycji powstało między innymi 11 nowych sal lekcyjnych, sala korekcyjna, nowa elewacja budynku, zakupiono nowe meble, sprzęt multimedialny czy szafki szatniowe. Największe zainteresowanie, nie tylko wśród uczniów, wzbudza obserwatorium astronomiczne – jedyne takie w powiecie garwolińskim. Z wieży wznoszącej się nad budynkiem szkoły można nie tylko podziwiać okolice, ale także patrzeć w gwiazdy.

W uroczystości oficjalnego otwarcia budynku szkoły wzięło udział wielu zaproszonych gości – przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu garwolińskiego, instytucji publicznych, służb mundurowych, przedstawicieli placówek oświatowych, stowarzyszeń, związków zawodowych. Gratulacje dyrekcji złożyli między innymi Stanisława Prządka, poseł Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, dyrektor siedleckiej delegatury kuratorium oświaty Adam Skup i ks. Kazimierz Radzik.

Głos zabrał także były wójt gminy Garwolin. To za jego kadencji 2012 roku została podjęta decyzja o zrealizowaniu tej inwestycji. - Mam wielką satysfakcje, że przyczyniłem się do rozbudowy tej szkoły. Trudno było zacząć, trudno było określić termin i zakres wykonywania prac, bo wiadomo było, że dzieci muszą się uczyć – mówił Tomasz Łysiak, gratulując obecnym władzom gminy szczęśliwego zakończenia tej inwestycji.

Uroczyste oddanie do użytku uświetnił program artystyczny. Po zimie zawsze przychodzi wiosna, a z chaosu, przy odrobinie pracy, wyłania się porządek. Tak najmłodsi uczniowie przedstawicieli historię modernizacji swojej szkoły. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć nowy budynek szkoły. Największą ciekawość wzbudziło oczywiście obserwatorium.

jd

Komentarze  

+1 #1 wiosnabocian 2017-03-20 15:57
Kolodziejczyk z zona po sprowadzeniu sie z Rudy Talubskiej do Niemiec poslali syna do nowej szkoly i po jego powrocie pytaja go o wrazenia. - No i? Jak tam bylo w nowej klasie Sebastianku ? - Czulem sie jak Wolski na szczycie w Brukseli. - To znaczy? - Sam przeciwko 27 smoluchom.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież