Droga z Górzna do Żelechowa będzie remontowana

Opublikowano: 10 marzec 2017, 07:09 Kategoria Aktualności

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wojewoda Zdzisław Sipiera oficjalnie przekazał promesę dla powiatu garwolińskiego. Odebrał ją starosta Marek Chciałowski. Powiat otrzymał dofinansowanie na remont drogi powiatowej nr 1328W Garwolin – Reducin – Górzno – Samorządki – Żelechów na odcinku o długości prawie czterech kilometrów.

O remont tej drogi zabiegano już od dawna. Otrzymane dofinansowanie w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych to kwota 1 mln 450 tys. zł. Na przełomie października i listopada ubiegłego roku został złożony wniosek, który komisja weryfikacyjna pozytywnie rozpatrzyła. Wiadomość o tym dotarła do Garwolina pod koniec lutego.

Samorząd Powiatu Garwolińskiego nie czekał na oficjalne przekazanie promesy, ale od razu przystąpił do działania. 3 marca ogłoszono przetarg na remont prawie 4 km. odcinka drogi powiatowej. Jak zaznacza starosta, remont powinien zostać zakończony jeszcze w sierpniu.

Co będzie obejmował remont? Przede wszystkim położenie dwuwarstwowego dywanu asfaltowego, wykonane zostaną utwardzone z kruszywa pobocza, rowy oraz istniejące zjazdy gospodarcze. Przywoływany odcinek drogi ma szerokość ok. 5,5 m, stąd nie jest konieczne jego poszerzanie. Jak mówi starosta, jeżeli tylko okaże się, że w wyniku wykonania zaplanowanych działań pozostaną wolne środki, wtedy samorząd powiatu będzie starał się o poszerzenie działań remontowych na tym odcinku. Jest to jednak uzależnione od zgody wojewody.

W środę w Warszawie Wojewoda wręczył Promesy siedmiu samorządom, w tym, aż dwóm samorządom z terenu powiatu garwolińskiego. Promesę, obok starosty Marka Chciałowskiego, odebrał także wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra. Otrzymane dofinansowanie to kwota ok. 550 tys. zł.

garwolin-starostwo.pl/opr. łk

Komentarze  

0 #2 ttdo tomtom 2017-03-13 20:16
każda gmina ma takie potrzeby, dlatego na górze dzielą kasę po kawałku i po kawałku robią
Cytować
0 #1 4km?tomtom 2017-03-12 21:47
Szkoda że tylko 4km, bo remontu wymaga cały odcinek z Żelechowa do Górzna, a nie tylko do Samorządek. Stan tej drogi jest katastrofalny, a jest to najczęściej uczęszczana droga między Garwolinem a Żelechowem. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się zrobić więcej.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież