Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 06 marzec 2017, 13:53 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 27 lutego do 5 marca.

Pożar samochodu na ul. Kościuszki w Garwolinie
28 lutego. Po godzinie 17 na ul. Kościuszki w Garwolinie miał miejsce pożar samochodu marki Chrysler Voyager. W chwili przybycia zastępów straży pożarem objęta była komora silnika. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prądy piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pomoc mężczyźnie z problemami w oddychaniu

28 luteog. Przed godziną 22 z powodu wolnej karetki pogotowia dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. J. Piesiewicza w Garwolinie, gdzie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który miał problemy w oddychaniu. Poszkodowanemu podano tlen, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała pół godziny.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego

2 marca. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Górkach. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego oraz strąceniu sadzy przy użyciu wyciora. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17”

5 marca. Przed godziną 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Miętnem, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Mercedes i Honda. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób poszkodowanych, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce kolejnemu zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież