Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 06 marzec 2017, 10:24 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 27 lutego do 5 marca.

Na podwójnym gazie

27 lutego w miejscowości Parcele Rębków policjanci zatrzymali 54-latka, który kierował osobowym fiatem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 4 marca w Maciejowicach funkcjonariusze zatrzymali 23-letnią kobietę, która kierowała osobowym audi, mając 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

 

Kradzież w Uninie

W Uninie nieznani sprawcy dokonali kradzieży zagęszczarki, rozdzielnicy agregatu, piły do cięcia betonu/asfaltu, agregatu prądotwórczego, 3 zużytych akumulatorów do koparek, 5 węży strażackich o długości 6m. Wszystko na szkodę prywatnej firmy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionych rzeczy i ustaleniem sprawców kradzieży zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Elektrozłodzieje

27 lutego w Lipówkach nieznany sprawca włamał się do nowo budowanego budynku mieszkalnego, a następnie wyrwał i dokonał kradzieży instalacji elektrycznej, przedłużaczy elektrycznych oraz dwóch drabin aluminiowych. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Pilawa. Pomiędzy 27 lutego a 3 marca w Zgórzu nieznani sprawcy włamali się do niezamieszkałego drewnianego domu, skąd dokonali kradzieży przewodów elektrycznych różnych rodzajów. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymani za narkotyki

1 marca w Celejowie policjanci z KPP Garwolin z zespołu do walki z przestępczością narkotykową, realizując informację operacyjną, podczas przeszukania pomieszczeń należących do 26-letniego mężczyzny ujawnili słoik szklany z zawartością około 10 gram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wykonania czynności. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 5 marca w Łaskarzewie w trakcie kontroli drogowej u 30-letniego kierowcy osobowego hyundai, policjanci ujawnili woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku (amfetamina). Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Wypadek na DK 17 – dwie osoby trafiły do szpitala

5 marca na DK 17 w miejscowości Miętne około godz. 19:30 45-letni kierowca dostawczego mercedesa, w terenie niezabudowanym, najechał na tył stojącej osobowej hondy. W wyniku zderzenia do szpitala został zabrany kierowca mercedesa oraz 29-letnia pasażerka hondy. Mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony ze szpitala, natomiast kobieta pozostała na obserwacji. Kierowcy pojazdami trzeźwi. Ruch w rejonie zdarzenia odbywał się wahadłowo do czasu wykonania czynności przez policję. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Złodziej – wędkarz

Pomiędzy 10 grudnia 2016 roku a 5 marca 2017 roku w Trąbkach nieznany sprawca włamał się do garażu, skąd dokonał kradzieży sprzętu wędkarskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego sprzętu oraz ustaleniem sprawcy włamania zajęli się policjanci z PP Pilawa.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież