S17 do węzła Lubelska, a co dalej?

Opublikowano: 06 marzec 2017, 09:19 Kategoria Aktualności
s17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o bieżącym postępie pracy przy obwodnicy Warszawy. Niespełna rok po wybudowaniu S17 do węzła Lubelska, ma powstać połączenie z węzłem Puławska w Warszawie.

Trwają nieprzerwanie prace przy realizacji pełnej ekspresowej obwodnicy Warszawy. Z planowanych ok. 83 km zrealizowano ok. 43 km nowych dróg ekspresowych. Na kolejnym odcinku (węzeł Puławska – węzeł Lubelska) o długości 18,5 km rozpoczęły się pierwsze prace budowlane, natomiast na etapie przetargu jest węzeł Lubelska oraz odcinek pomiędzy węzłami Lubelska i Zakręt. Docelowo na ringu warszawskim zostanie zlokalizowanych 30 węzłów.

To co najbardziej interesuje mieszkańców powiatu garwolińskiego to połączenie węzła Lubelska z S2. W tym miejscu, pod koniec 2019 roku, kończyć się będzie trasa S17. Jak informuje GDDKiA, odcinek między węzłami Puławska i Lubelska zostanie wybudowany do połowy 2020 roku. - Obecnie w realizacji pozostaje fragment od węzła Puławska do węzła Lubelska, w ciągu którego powstanie m. in. ponad 2-kilometrowy tunel pod Ursynowem oraz most na Wiśle – czytamy w komunikacie.

Wschodnia Obwodnica Warszawy (droga ekspresowa S17) będzie domykała stołeczny ring od wschodu. Z drogą ekspresową S8 połączy się na węźle Marki, a z S2 i A2 – na węźle Lubelska. WOW będzie przebiegać przez teren powiatów: wołomińskiego, mińskiego, otwockiego oraz Warszawy. Obecnie realizowany jest fragment od węzła Marki do węzła Drewnica, w przetargu jest węzeł Zakręt – węzeł Lubelska oraz węzeł Lubelska.

Uzupełnieniem ekspresowej obwodnicy Warszawy ma być m.in. odcinek A2 węzeł Lubelska – początek autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego – fragment w II etapie postępowania przetargowego. Zakończenie budowy planowane jest w czerwcu 2020 r.

Mapa tzw. warszawskiego ringu dostępna jest pod tym linkiem (4,8 MB, pdf).

GDDKiA/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież