Zwyczajny niezwyczajny Maciej Sobiech

Opublikowano: 02 marzec 2017, 08:44 Kategoria Aktualności
Maciej Sobiech

Władze miasta Garwolina podziękowały Maciejowi Sobiechowi, który 14 lutego uratował nastolatkę, pod którą załamał się lód.

Maciej Sobiech został zaproszony na ostatnią sesję Rady Miasta Garwolina. Przewodniczący rady Marek Jonczak, wspominając znany program telewizyjny „Zwyczajni niezwyczajni” prezentujący zwykłych przypadkowych ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby nie zawahali się im ruszyć z pomocą, często z narażeniem własnego życia, z satysfakcją stwierdził, że taki właśnie człowiek został zaproszony na salę obrad miejskiej rady.

 

Maciej Sobiech 14 lutego uratował dziewczynę, pod którą załamał się lód podczas jazdy na łyżwach na zbiorniku w pobliżu amfiteatru. („Nie uważam się za bohatera” – rozmowa z Maciejem Sobiechem).

Zaproszenie na sesję dla bohatera wystosował Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Odnosząc się do własnych życiowych doświadczeń, burmistrz z podziwem mówił o godnej naśladowania postawie Macieja. Wspólnie z przewodniczącym rady przekazali bohaterowi grawerowany dyplom, rozpoczynający się cytatem myśli Alberta Einstaina: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.”

garwolin.pl/oprac. jd

fot. garwolin.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież