Pięć małżeńskich par z gminy Miastków Kościelny, które w tym roku świętują wyjątkowy jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego, zostało uhonorowanych prezydenckimi medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Władze gminy nagrodziły również małżeński dorobek 14 kolejnych par, w tym państwa Dadasów, którzy przez życie kroczą razem już 76 lat.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się w wczoraj. W okolicznościowym przemówieniu wójt gminy Jerzy Jaroń złożył jubilatom życzenia i dodał, że wspólnie przeżyte 50 i więcej lat, to piękny czas, symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Władze gminy na uroczystość zapraszają nie tylko pary, które otrzymują prezydenckie medale. To także okazja do podkreślenia dorobku małżeńskiego duetów z ponad 50-letnim stażem. - Cieszę się, że na zaproszenia w tej formule odpowiadają nasi jubilaci – zaznacza włodarz.

Wśród gości uroczystości byli m.in. starosta Marek Chciałowski, zastępca wójta gminy Sławomir Rusak, proboszcz miejscowej parafii Adam Turemka. Duchowny życzył parom radości każdego dnia z bożym błogosławieństwem.

Szczególnie wyjątkowy był jubileusz Władysławy i Jana Dadasów, których węzeł małżeński złączył 76 lat temu. W tym roku prezydenckimi medalami za długoletnie pożycie małżeńskie uhonorowano pięć par z 50-letni stażem. W tym gronie byli: Stanisława i Jan Ciecierscy, Zofia i Jan Kotowie, Barbara i Leon Mikowie, Teresa i Bernard Moreniowie oraz Teresa i Stanisław Tomaszewscy.

Ponadto okolicznościowe dyplomy i upominki wręczono parom, nagrodzonym w poprzednich latach odznaczeniem państwowym, a obchodzącym w tym roku okrągły jubileusz małżeństwa. Szmaragdowe gody (55 lat) obchodzą: Teresa i Eugeniusz Mochowie, Halina i Stefan Żbikowscy, Krystyna i Jan Soszkowie, Jadwiga i Edward Rogalowie, Stefania i Henryk Kowalczykowie, Marianna i Stanisław Jaroniowie, Teresa i Zdzisław Marko, Krystyna i Ryszard Żendalscy. Diamentowych godów (60 lat) doczekali Władysława i Czesław Pleskotowie, Wiesława i Stanisław Osiakowie oraz Marianna i Jan Dadasowie. 65 lat od ślubu minęło dwóm parom Helenie i Leonowi Wójcikom oraz Stanisławie i Kazimierzowi Jakóbikom.

łk

fot. UG Miastków Kościelny

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież