Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 27 luty 2017, 10:50 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 lutego.

Zdarzenie drogowe na ul. Konarskiego

21 lutego. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Konarskiego w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Lexus i Citroen Berlingo. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Staszica

21 lutego. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Staszica w Garwolinie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: BMW, Citroen Saxo i Volkswagen T5. Żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie

23 lutego. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, usunięciu sadzy i przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe

24 lutego. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Piastowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Polo i Ford Focus. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

24 lutego. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Woli Rębkowskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu materiału palnego z kominka. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej monitorowano temperaturę komina, do momentu gdy ta zaczęła spadać. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

24 lutego. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego przy ul. Cmentarnej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca i usunięciu sadzy z przewodu kominowego. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej monitorowano temperaturę komina, do momentu gdy ta zaczęła spadać. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze

25 lutego. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze krajowej nr 76 w Wildze, gdzie samochód osobowy Volkswagen Passat zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które następnie zostały przekazane zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Wilga.

Zdarzenie drogowe na ul Kościuszki

26 lutego. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Toyota Corolla. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież