Pan Andrzej, który nagrał garwolińskich policjantów łamiących przepisy, musiał tłumaczyć się przed sądem ze swojego zachowania. Wyrok w tej sprawie uniewinnił mieszkańca gminy Pilawa.

17 marca 2015 roku mieszkaniec gminy Pilawa nagrał garwolińskich policjantów w dwuznacznej sytuacji z butelkami po piwie w radiowozie. Później jechał za stróżami prawami i w oku rejestratora samochodowego ujął, jak mundurowi łamią przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z „piwnego incydentu” zostali ukarani naganą, a o garwolińskiej komendzie było głośno w całej Polsce. Pan Andrzej z obywatelskiej postawy musiał tłumaczyć się przed sądem. Nie chodziło o fakt nagrywania stróżów prawa, a o popełnienie wykroczenia kodeksu ruchu drogowego. Mężczyzna, jadąc za policjantami, z lewoskrętu na skrzyżowaniu Mazowieckiej i 3 Maja skręcił w prawą stronę. Podobnie jak mundurowi.

Sąd Rejonowy w Garwolinie 16 lutego, na miesiąc przed przedawnieniem sprawy, wydał wyrok w tej sprawie. - Obwiniony został uniewinniony od popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyrok nie jest prawomocny – informuje prezes Sądu Rejonowego w Garwolinie Waldemar Szostek.

Od sędziego nie dowiedzieliśmy się, jakie przesłanki zaważyły o takiej decyzji. Sąd nie przygotował jeszcze pisemnego uzasadnienia orzeczenia. Sprawę komentuje pan Andrzej. – Sąd przyznał, że działałem w stanie wyższej konieczności, a poza tym policja nie mogła stwierdzić, czy rzeczywiście ja kierowałem samochodem z nagrania – mówi w rozmowie z nami.

Mieszkaniec gminy Pilawa dodaje po chwili, że do rozprawy nie powinno w ogóle dojść. –Sam wyrok oceniam, że został rozpatrzony rzetelnie, ale w ogóle nie powinien być on rozpatrywany, bo wszystko było jasne od początku – mówi. – To była ewidentnie zemsta policjantów za to, że ich nagrywałem – dodaje stanowczo.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

+4 #3 ECHegon 2017-02-25 16:49
Mnie się wydaję że sędzia sam się przekonał jak to jest gdy ,,nie wiadomo kto kierował '' Stąd może taki wyrok ? Jakieś niecodzienne wydarzenia musiały mieć miejsce (ja wiem jakie) że sąd nie przychylił się do wniosku policji . Najlepsze jest to że teraz w wielu sprawach radził bym sądowi stąpać jak po polu minowym i zapomnieć o starych praktykach .
Cytować
+16 #2 niewinnypapuga 2017-02-24 13:57
Ciekawe czy policja pod nowym kierownictwem odpuści czy będą się odwoływać. Sędzia wykazał się odwagą stając po stronie dzielnego obywatela. Tvn który tak chętnie wykorzystał jego nagrania też powinien informować co się dalej w związku z tą sprawą dzieje i jakoś pomóc panu Andrzejowi.
Cytować
+10 #1 tak jestegon 2017-02-24 08:51
je.... kur i złodziei .Właśnie o to chodzi że przyjmują do sądu sprawy które w ogóle nie powinny trafić do niego . Jak długo jeszcze będą pisane bzdury we wnioskach że ,,za zgodą obwinionego ....'' sąd widział na oczy tę zgodę ? bo papier wszystko przyjmie . Może warto przejrzeć II W 613 /13 i za du... winnego .Co więcej sprawdzić gdzie jest świadectwo ukończenia kursu specjalistyczne go z pomiaru radarami a nie z ruchu drogowego .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież