O prawie dwa tysiące więcej egzaminów praktycznych na kategorię B przeprowadzono w ubiegłym roku w Garwolinie niż w Siedlcach. Opinia, że nad Wilgą łatwiej zdobyć prawko, pokrywa się ze statystykami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W 2016 roku przy al. Legionów w Garwolinie przeprowadzono 7838 egzaminów teoretycznych na kat. B, rok wcześniej 9831. Zdecydowany wzrost widać w liczbie egzaminów praktycznych. Ta z 9869 w 2015 roku wzrosła do 13210 w rok ubiegłym.

Jak wygląda zdawalność? W ubiegłym roku adepci jazdy samochodem lepiej wypadli w teorii niż rok wcześniej. Zdawalność wzrosła z 43,2% do 48,7%. Spadła z kolei skuteczność części praktycznej, z 44,4% do 41,4%.

Bardzo ciekawie wygląda porównanie garwolińskiego ośrodka WORD z centralą w Siedlcach. W 2016 roku, po raz pierwszy od otwarcia ośrodka nad Wilgą, liczba egzaminów na kat. B jest większa w Garwolinie. W Siedlcach przeprowadzono 11368 egzaminów praktycznych, to o prawie 2 tys. mniej niż w naszym mieście. Skąd ta różnica? Odpowiedź przynosi porównanie zdawalności. W Siedlcach zdawalność tej części egzaminu wyniosła w ubiegłym roku 36,1%, o pięć punktów procentowych mniej niż w Garwolinie.

- Widzimy tendencję mniejszej liczby egzaminów na kat. B w Siedlcach. Do Garwolina przenoszą się szkoły nauki jazdy z Mińska Mazowieckiego, bo bliżej. Niektórym wydaję się także, że jest łatwiej zdać – przyznaje w rozmowie z nami dyrektor siedleckiego WORD Jacek Kobyliński.

Dyrektora cieszy fakt, że w Garwolinie przeprowadzanych jest coraz więcej egzaminów na kat. AM. – Coraz więcej młodych ludzi chce jeździć motorowerami mając do tego odpowiednie uprawnienia – zaznacza.

- Funkcjonowanie ośrodka w Garwolinie oceniam dobrze. Mieliśmy kontrole, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości. W Garwolinie notujemy więcej skarg niż w Siedlcach. W większości przypadków są one bezzasadne – dodaje na zakończenie Jacek Kobyliński.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

0 #3 prawkopatra 2017-03-07 12:42
No jasne tyle tylko, że to nie sztuka zdawać z Garwolinie i potem nie mieć o jeździe pojęcia, ja się zapisałam na Racławicką do motostart żeby jeździć po Warszawie, mam w miarę blisko z uczelni no i bez obaw że będę się bała jeździć w zatłoczonej Warszawie
Cytować
+2 #2 egzaminybedok 2017-02-23 15:06
Dwie drogi na krzyż to nic dziwnego że u nas chcą zdawać.
Cytować
-7 #1 pseudo Szkołyaaaa 2017-02-23 09:19
"Widzimy tendencję mniejszej liczby egzaminów na kat. B w Siedlcach. Do Garwolina przenoszą się szkoły nauki jazdy z Mińska Mazowieckiego, bo bliżej. Niektórym wydaję się także, że jest łatwiej zdać – przyznaje w rozmowie z nami dyrektor siedleckiego WORD Jacek Kobyliński."

haha jakiś żart?? A co tu robią pseudoSzkoły "jazdy" z Warszawy, Piaseczna, Rawy Mazowieckiej czy Wyszkowa?? Garwolina na pamięć barany uczą a później "wysoka zdawalność" no nic dziwnego jak się cały czas trasy egzaminacyjne robi...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież