Potrzebne kosze

Opublikowano: 21 wrzesień 2011, 15:22 Kategoria Aktualności
sondaśmieci

Wcale nie tras spacerowych i miejsc do odpoczynku, zadbanej zieleni i parków ani lepszego oznakowania miasta, tylko koszy na śmieci brakuje w Garwolinie najbardziej. Takiej odpowiedzi udzieliła prawie połowa internautów biorących udział w naszej ankiecie.

W sumie głos oddało 515 osób. Niecałe 4 proc. z nich uważa, że w mieście przydałoby się lepsze oznakowani ulic i ważnych obiektów. Prawie 13 proc. ankietowanych zadbałoby bardziej o strefy zielone Garwolina, między innymi parki i kwiaty w mieście.

 

Tras spacerowych i miejsc do odpoczynku brakuje 36 proc. osób, które wzięły udział w sondzie. Liderem okazała się odpowiedź, która wskazuje na wydawać by się mogło rzecz oczywistą i wręcz podstawową w każdej mniejszej i większej miejscowości. 47 proc. internautów uważa, że najbardziej w Garwolinie brakuje koszy na śmieci. Deficyt jest zauważalny nawet w samym centrum miasta.

A teraz mamy dla wszystkich posiadających dowód osobisty w portfelu nowe pytanie. I na pewno nie będzie ono zaskoczeniem dla nikogo. Za kilkanaście dni wybory – na jaką partię oddacie swój głos? Czy tradycyjnie w naszym regionie zwycięży Prawo i Sprawiedliwość czy może szykuje nam się jakaś niespodzianka?

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.

jd/łk

Komentarze  

-3 #6 rppja 2011-09-22 16:43
nie wiem, z którego miejsca na liście Ruchu Poparcia Palikota startuje Pan Piotr Tylkowski, ale swoim wpisem potwierdza tezę, że w Ruchu jest Janusz Palikot, a dalej długo, długo nic. Ale dla mnie jako miłośnika, coraz większa liczba buraków w życiu publicznym, to dobra wiadomość. - miłośnik buraków -
Cytować
-3 #5 Ruch Poparcia PalikotaPiotr Tylkowski 2011-09-22 11:21
Super Wiadomość jak dla mnie to jeden z postulatów jakie bedę miał w programie wyborczym.

Program wyborczy będzie na eGarwolin.pl.

Chodzi mi o kosze nia śmiecie.
Kolejna sprawa to lepsza edukacja społeczeństwa na temat segregacji odpadów.

Jako na deser podam do publicznej wiadomości że chciałbym aby na terenie osiedli mieszkaniowych była taka możliwość jak na wioskach że każdy za swoje śmiecie płaci a nie jak do tej pory jest, że jeden segreguje i płaci a kolejna osoba nie segreguje i tez płacimy razem wielkie pieniądza a tak to każdy np. blok płaci za swoje śmieci, to może zmniejszyć stawki o kilka procent. Bo nie da sie zrobić czegoś takiego jak na wioskach że każdy płaci tylko za to co wyrzuci - to by było najlepsze.

Piotr Tylkowski
Ruch Poparcia Palikota
Cytować
+1 #4 Moim zdaniemWG 2011-09-22 10:39
ludzi zagłosowali na kosze bo inne opcje były nie atrakcyjne ( mniej atrakcyjne)
są poważniejsze problemy w tym mieście niż brak koszy
Cytować
+2 #3 pół miasta i 2 koszeklara 2011-09-22 09:12
No, niestety nie ma koszy idac w stronę cmentarza wojennego od skrzyżowania - mazowiecka-kośc iuszki === Kosz jest na skrzyżowaniu i na przystanku przy ekonomiku a dalej cisza i śmieci w rowie!!!!
Cytować
-3 #2 I dobrzemaestro 2011-09-22 06:12
...że nie ma koszy. Widocznie tak odpowiedzieli ci co nie mają gdzie wyrzucać wieczorami swoich śmieci z posesji.
Cytować
+4 #1 I bardzo dobrze ,żekonio 2011-09-21 19:32
jest taka ankieta ,decydenci miasta mogą mają szersze spektrum na potrzeby i oczekiwania,od siebie dodam taką uwagę w zieleni miejskiej jest rzeczywiście lepiej np. ścieżka ekologiczna ,zarzecze nowa nawierzchnia na skwerku w centrum ale co do koszy to mieszkańcy mają rację reką boli od noszenia śmiecia zanim ujrzy się kosz.Pozdrawiam !!!!konio
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież