reklama

Tropem Wilczym w Sulbinach i Maciejowicach

Opublikowano: 21 luty 2017, 09:25 Kategoria Aktualności
GCAKSulbinyMaciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jeszcze można się zapisać na kolejną edycję biegu ?Tropem Wilczym?. W najbliższą w całej Polsce odbędzie się to sportowe wydarzenie upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Biegi na różnych dystansach odbędą się także w Sulbinach i Maciejowicach.

Po zeszłorocznym sukcesie ? 40 000 uczestników ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, w tym roku poprzeczka jest postawiona jeszcze wyżej - 60 000 biegaczy z 240 miast, nie tylko z Polski. W ramach akcji odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty ? Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast. Nie zabraknie także dłuższych dystansów.

reklama


Biegniemy w Sulbinach

Po raz kolejny bieg ?Tropem Wilczym? organizuje Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach wraz ze Stowarzyszeniem Truchtacz.pl. Oprócz biegu na niespełna 2 km będzie także bieg na 10 km, a w nim specjalna kategoria dla służb mundurowych ? bieg w pełnym umundurowaniu. Biuro zawodów będzie się mieściło w GCAK w Sulbinach w godzinach 10:30 ? 12:00. Biegi wystartują punktualnie o 12:00. Zakończenie będzie huczne ? organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko przy dźwiękach orkiestry dętej.

Formularz zapisów oraz regulamin są dostępne na stronie www.truchtacz.pl Opłata startowa wynosi 15 zł, a w pakiecie każdy biegacz otrzyma między innymi pamiątkową koszulkę.

Po raz drugi w Maciejowicach

Publiczne Gimnazjum im. ks. G. Piramowicza po raz drugi organizuje bieg pamięci ?Tropem Wilczym?. W tym roku przewidziana jest także druga trasa dla zaawansowanych na dystansie 5 kilometrów.

Bieg będzie hołdem złożonym kapelanowi NSZ ks. Bolesławowi Stefańskiemu, którego grób znajduje się na maciejowickim cmentarzu. Zgłoszenia są przyjmowane od 24 lutego 2017 pod numerem tel. 256825760, sms 509510112, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Biegi w Maciejowicach również wystartują w południe. Od godziny 11.00 spod Ratusza w Maciejowicach będzie kursował wahadłowo bus dowożący wszystkich uczestników na start biegu. Także od godziny 11.00 na starcie biegu (tzw. ?Doły Kochowskie?, droga na Oblin) rozpocznie się rejestracja wszystkich uczestników biegu (obie trasy) i wydawanie numerów startowych. Meta będzie znajdowała się w pobliżu kaplicy cmentarnej na wysokości grobu księdza Stefańskiego (obie trasy). Po biegu zaplanowano uroczyste wręczenie medali dla zwycięzców biegu (obie trasy) i złożenie kwiatów na grobie księdza Stefańskiego.

mat.pras./jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama