Garwolińska policja podsumowała rok

Opublikowano: 20 luty 2017, 13:35 Kategoria Aktualności
policjaodprawa roczna

17 lutego po zakończeniu uroczystej zbiórki z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie przez mł. insp. Iwonę Czarnocką odbyła się odprawa roczna. W jej trakcie oprócz omówienia wyników pracy funkcjonariuszy w roku 2016, zostało wręczone wyróżnienie dla sierż. szt. Łukasza Rosłańca.

W naradzie wziął udział  Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Poseł na Sejm RP – Pan Grzegorz Woźniak, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Pan Krzysztof Żochowski, Starosta Powiatu Garwolińskiego - Pan Marek Chciałowski, Burmistrz Miasta Garwolin - Pan Tadeusz Mikulski, Prokurator Rejonowy w Garwolinie - Pan Leszek Wójcik, Komendant Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Krzysztof Tuszowski oraz przedstawiciele samorządów lokalnych oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Na rozpoczęcie odprawy odczytane zostało pismo Sekretarza Stanu  w MSWiA będące podsumowaniem działalności polskiej Policji w 2016 r. oraz wskazaniem priorytetów Ministra na rok 2017 odnoszących się do zapewnienia bezpieczeństwa państwa i obywateli. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie mł. insp. Iwona Czarnocka  zaprezentowała wyniki pracy garwolińskich policjantów za 2016r, szczegółowo zostały omówione wyniki pracy pionów: kryminalnego, prewencji, ruchu drogowego.

W 2016 roku w KPP w Garwolinie oraz jednostkach podległych wszczęto 1645 postępowań dot. przestępstw czyli o 6 więcej niż w roku ubiegłym, z czego wykryto 1116 przestępstw. Osiągnięto wykrywalność na poziomie 75,2 procent. Przeprowadzono spraw poszukiwawczych - 205. Zabezpieczono ponad 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy i krzaków konopi indyjskich.

Kolejną częścią prezentacji było przedstawienie efektów pracy pionu prewencji, gdzie już na jednym z pierwszych slajdów została przedstawiona liczba zatrzymań na gorącym uczynku przez policjantów prewencji – 334 osoby. Przeprowadzono ponad 3000 postępowań w spraw o wykroczenie. Sporządzono 476 niebieskich kart.  Komendant nie zapomniała podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu za wsparcie policjantów SPPP w Radomiu.

W części dotyczącej zagadnień ruchu drogowego przedstawiono wyniki zdarzeń drogowych : odnotowano 115 wypadków drogowych, 17 osób  poniosło śmierć, rannych zostało 149 osób i odnotowano 898 kolizji drogowych. Zatrzymano 1081 dowodów rejestracyjnych, 246 praw jazdy. Nadal priorytetem dla  Wydziału Ruchu Drogowego jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Podczas swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie przedstawił działalność profilaktyczną prowadzoną przez funkcjonariuszy, efekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypomniał o nowej aplikacji „Moja Komenda” dzięki, której w szybki i prosty sposób można uzyskać kontakt z dzielnicowym. Następnie mł. insp. Iwona Czarnocka podziękowała samorządom za wsparcie finansowe policji m.in. za przekazanie środków na zakup radiowozów oraz sfinansowanie reaktywacji odtworzonych posterunków.

Po zakończeniu prezentacji przez mł. insp. Iwonę Czarnocką, głos zabrał  Komendant Wojewódzki Policji z/s. w Radomiu-  insp. Tomasz Michułka, który przedstawił efekty pracy policjantów garnizonu mazowieckiego i odniósł się do wyników uzyskiwanych przez funkcjonariuszy KPP w Garwolinie.

Uroczystym akcentem odprawy było wręczenie wyróżnienia dla sierż. szt. Łukasza Rosłańca z Zespołu Prewencji w Borowiu  za zdobycie tytułu „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2016”. Komendanci pogratulowali dzielnicowemu garwolińskiej komendy zdobycia tytułu oraz podziękowali za wzorowe pełnienie swoich obowiązków.

KPP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież