Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 20 luty 2017, 08:54 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 lutego.

Pożar budynku mieszkalnego

14 lutego. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Kochowie, gm. Maciejowice. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze drewnianego budynku, a mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na podaniu prądów wody na dach budynku, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego oraz piany gaśniczej do wnętrza obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelewania pogorzeliska i częściowej rozbiórki konstrukcji budynku. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Pożar sadzy w kominie

14 lutego. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Górznie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe

14 lutego. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. gen. W. Andersa w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Suzuki Swift i Volkswagen Sharan. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie

14 lutego. Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Wilkowyja. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar domku letniskowego

17 lutego. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze domku letniskowego na Osiedlu Wilga. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty jest cały obiekt, konstrukcji drewnianej. Strażacy podali prądy wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

18 lutego. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volvo S80 i Peugeot 306. Działania straży polegały na wykonaniu dostępu do kierującej Peugeotem przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie jej ewakuacji. Poszkodowana kobieta została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Borowiu

18 lutego. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Borowiu, gdzie samochód osobowy Opel Vectra zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz wspólnie z przybyłym zespołem pogotowia ratunkowego umieszczeniu go na desce ortopedycznej i przetransportowaniu do karetki. Ponadto strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatora i dokonali sorpcji rozlanego oleju silnikowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

KP PSP Garwolin/opr. łk

Komentarze  

0 #1 ddghhxxx 2017-02-21 00:00
Polecam uważnie przeczytać wpis przed umieszczeniem ze względu na coraz większe pomyłki wprowadzające czytelnika w błąd. Ps ostatni opis, czy aby na pewno b
ył to wypadek w Borowiu ?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież