Pod 14-latką załamał się lód

Opublikowano: 15 luty 2017, 08:33 Kategoria Aktualności
straż pożarnazimalód

Dzięki reakcji świadka zdarzenia z lodowatej wody udało się uratować 14-latkę, pod którą załamał się lód na zbiorniku retencyjnym w Garwolinie.

Wczoraj przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Garwolinie, gdzie pod 14-letnią dziewczyną, która jeździła na łyżwach na zbiorniku retencyjnym przy amfiteatrze załamał się lód.

- Została ona wyciągnięta z wody przez świadka zdarzenia i w chwili przybycia na miejsce zastępów straży znajdowała się na brzegu. Z uwagi na brak zespołu pogotowia ratunkowego, strażacy przenieśli poszkodowaną do samochodu gaśniczego, w celu zabezpieczenia przed dalszym wychłodzeniem oraz podali jej tlen. Następnie ratownicy kontrolowali funkcje życiowe nastolatki do czasu przybycia pogotowia – informuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Staży Pożarnej w Garwolinie.

W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

łk

fot. arch.

Komentarze  

+1 #2 reakcja... 2017-02-16 10:26
Cytuję WIDZISZ? REAGUJ!:
Dziewczynke uratowal Fryzjer Maciek (Maciej Sobiech).W dalszych czynnosciach pomogl kolega Marcin (Marcin Targonski). Nie ma nam za co dziekowac, kazdy znajdujac sie na naszym miejscu zrobilby dokladnie to samo. Ps. nastepnym razem na lyzwy nie wybieraj sie sama ;) i glowa do gory!POZDRAWIAMY:)

dokładnie.... Wirtualny Garwolin - może jakies info o "swiadku" bo to nie tylko swiadek ale ktoś kto uratował ludzkie życie.
Cytować
+4 #1 GRWWIDZISZ? REAGUJ! 2017-02-15 18:56
Dziewczynke uratowal Fryzjer Maciek (Maciej Sobiech).W dalszych czynnosciach pomogl kolega Marcin (Marcin Targonski). Nie ma nam za co dziekowac, kazdy znajdujac sie na naszym miejscu zrobilby dokladnie to samo. Ps. nastepnym razem na lyzwy nie wybieraj sie sama ;) i glowa do gory!POZDRAWIAM Y:)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież