Zdaniem lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości polskiemu rolnikowi żyje się w ostatnich miesiącach zdecydowanie lepiej niż kiedyś.

Wczoraj w biurze senatorsko-poselskim PiS w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona rolnictwu. – Rolnicy przyznają w rozmowach z nami, że na polskiej wsi dokonały się dobre zmiany. Słyszymy, że wiele problemów udało się rozwiązać – mówiła wicemarszałek senatu Maria Koc.

Jak dodawała, efekt pozytywnych zmian widać w cenie skupu żywca i mleka. Maria Koc powiedziała, że pierwsza ze stawek wzrosła o 30 proc., druga o ponad 20 proc. – Udało się o 70 proc. poprawić eksport wieprzowiny do USA, a do Hongkongu, „bramy wjazdowej do Chin”, o 90 proc. – zaznaczała.

Zdaniem posła Grzegorza Woźniaka w lepszym zarządzaniu polskim rolnictwem ma pomóc Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa. – Ta instytucja ma przejąć obowiązki obecnych Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz część obowiązków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówił polityk PiS.

W konferencji brał udział także kierownik garwolińskiego biura terenowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego. Zdaniem Michała Jaworskiego, rolnicy chwalą sobie powrót do poprzedniego wieku emerytalnego. Kierownik pochwalił się także wynikami swojej jednostki. – Duży nacisk położyliśmy na dochodzenie należności z tytułu nieopłaconych składek. Garwolińskie biuro terenowe KRUS od dwóch kwartałów plasuje się, pod tym względem, w czołówce jednostek w kraju – podkreślał.

Sprawna i terminowa wypłata dopłat bezpośrednich to, zdaniem kierownika garwolińskiego oddziału ARiMR, największy sukces ostatnich miesięcy. Mirosław Walicki zaznaczał, że w ubiegłym roku z unijnego wsparcia skorzystało 9430 rolników z powiatu garwolińskiego, którzy otrzymali 6,5 mln zł. Zastępca kierownika – Marek Ziędalski – mówił o naborach na nowe programy wsparcia m.in. dla rolników planujących założyć nierolniczą działalność gospodarczą.

łk

Komentarze  

+1 #33 biegnijegon 2017-02-22 21:46
świńskim truchtem
Cytować
+1 #32 ...prawo 2017-02-22 18:59
Cytuję na PIS:
przypominam wszystkim krytykującym dokonania PIS, że jeśli nie zaprzestaniecie tej krytyki to zgłaszam sprawę do prokuratury

komfortowo przez epuap2....juz nie bedziesz anonimowy!
Cytować
+1 #31 głosujęna PIS 2017-02-22 16:00
przypominam wszystkim krytykującym dokonania PIS, że jeśli nie zaprzestaniecie tej krytyki to zgłaszam sprawę do prokuratury
Cytować
+2 #30 ...zwykły człowiek 2017-02-21 21:43
"Duży nacisk położyliśmy na dochodzenie należności z tytułu nieopłaconych składek. Garwolińskie biuro terenowe KRUS od dwóch kwartałów plasuje się, pod tym względem, w czołówce jednostek w kraju – podkreślał."
ale to z odsetkami rolnicy zwracają czy bez?
rozumiem że są z tego super zadowoleni, szczególnie ci co musza dopłacać za X kwartałów wstecz.
Ciekawy i interesujący awans placówki KRUS w Garwolinie.
Cytować
+5 #29 Hipokrycikułak spod Żelechowa 2017-02-21 11:27
po co ta konferencja???? ????????????, to chłopi - rolnicy powinni na zebraniu sołtysów wstać i głośno powiedzieć: od kiedy PiS jest u władzy to nam się polepszyło. I każdy chłop powinien wstać i coś dodać od siebie pozytywnego. A nie wstało 3 gniewnych i bajki opowiada prasie i "przygłupiemu i ciemnemu ludowi", który za 500 plus kupi bezkrytycznie każdą informację mu przekazaną. Tak wg mnie powinno być.
Cytować
+6 #28 czy Jaworski wie co gada? wg pana to chłopm - przyszłym emerytom się polepszy?dupazesłupa1 2017-02-18 20:38
W projekcie ustawy zawarte jest rozwiązanie, aby z tego uprawnienia mogli skorzystać tylko ci rolnicy, którzy wskazany wyżej wiek oraz staż ubezpieczeniowy osiągną do dnia 31 grudnia 2017 roku. Natomiast spełnienie trzeciego warunku, czyli zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej, mogłoby nastąpić w dowolnym czasie, także po dniu 31 grudnia 2017 roku.
Jakie jeszcze zmiany w systemie emerytalnym przewiduje projekt ustawy? Osobom pobierającym renty rolnicze z tytułu niezdolności do pracy, które osiągnęły wiek 67 lat przyznaje się z urzędu emeryturę rolniczą w wysokości nie niższej od dotychczas pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy, jeżeli osoba ta podlegała ubezpieczeniu emerytalno-rent owemu przez okres co najmniej 25 lat. Ta zmiana jest konsekwencją podwyższenia wieku emerytalnego rolników.
więcej: Zgodnie z zapowiedziami podwyższenie i zrównanie wieku emerytalnego dotyczyć będzie również rolników. Rolnicy będą mogli przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat. Warunek wieku dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
To wg pana Kierownika KRUS jest lepsze?
więcej: http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/obnizenie-wieku-emerytalnego-w-2017-r-wg-premier-szydlo/4tr1wnczy Jaworski wie co gada? wg pana to chłopm - przyszłym emerytom się polepszy?
Cytować
+9 #27 czy Jaworski wie co gada? wg pana to chłopm - przyszłym emerytom się polepszy?dupazesłupa 2017-02-18 20:37
czy Jaworski wie co gada? Zmiany w systemie emerytalnym w 2017 roku dotkną również świadczeń emerytalnych rolników. W ich przypadków zostanie podwyższony wiek, który uprawnia rolnika do przejścia na emeryturę. Zgodnie z zapowiedziami podwyższenie i zrównanie wieku emerytalnego dotyczyć będzie również rolników. Rolnicy będą mogli przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat. Warunek wieku dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Projekt ustawy wprowadza również zmianę dotycząca wcześniejszego przejścia na emeryturę, czyli w wieku 55 lat – kobiety oraz 60 lat – mężczyźni, po warunkiem zaprzestania prowadzenia działalności rolniczej i posiadania 30 lat stażu ubezpieczeniowe go.
Cytować
+5 #26 PSL najlepsza partia chłopska w Europiebelzebub 2017-02-18 19:25
PSL to jedyna w kraju partia dbająca o interesy rolników i rodzin wiejskich. To dzięki inicjatywom tej partii powstały dla rolników sanatoria i uzdrowiska KRUS. Ta partia nigy nie obsadzała "rodzinką" stanowisk w kraju. Liczyły się tylko kwalifikacje i doświadczenie. Zaprzeczeniem tego jest oczywiście PIS, np. Pan kierownik Walicki jest b.specjalistą od niepełnosprawny ch w Żelechowie, a pan zastępca przewodnikiem i pilotem wycieczek po muzeach.
Cytować
+7 #25 limuzyna?laura 2017-02-18 19:19
mam pytanie: jakimi limuzynami jeżdżą kierownik i zastępca kierownika Agencji? Czy korzystają z ochrony przysługującej urzędnikom z PiS?
Cytować
+6 #24 rolnicy z wykształceniacentrala 2017-02-18 13:03
czy oby kierownik i jego zastępca umieją napisać wniosek do Agencji? czy widzieli na oczy jak wygląda wniosek. na pewno umieją bo mają wyższe i wysokie wykształcenie kierunkowe rolnictwo
Cytować
+9 #23 chiny ratunkiem dla polskiego chłopaurzędnik z ARIMR 2017-02-18 12:00
Polska rozmawia z Chinami nt. eksportu wieprzowiny
Dużo gadki , a mało roboty .Chiny i tak kupią to co tanie czyli od USA,Kanady i Brazylii nie oglądając się specjalnie na jakość mięsa.Zresztą podobnie kupują nasi cwaniaki przerabiający mieso wieprzowe .Niemcy robią wyprzedaże , a ci z językami na brodzie biegną po półtusze.Pazern ość i brak solidarności w Polskim narodzie !!!!
Cytować
+5 #22 trzoda świńskaFarmer 2017-02-18 11:53
wiadomość z ostatniej chwili
Na początku tygodnia dotarły do nas fatalne wieści na temat zablokowania eksportu wieprzowiny na rynek chiński, dla dwóch niemieckich ubojni. Jedna z nich - Tönnies Fleisch to największy w kraju zakład ubojowy. Przyczyny tego stanu rzeczy nie są na chwilę obecną znane, wiemy natomiast, że jeżeli restrykcje nałożone na wspomniane zakłady zostaną utrzymane, odbije się to z pewnością na poziomie cen świń w całej Unii Europejskiej. Pamiętajmy, że Niemcy są obecnie europejskim liderem jeśli chodzi o eksport mięsa i produktów wieprzowych na rynek chiński.

Na szczęście jak na razie wydarzenia z początku tygodnia nie wpłynęły na poziom cen świń „za Odrą”. Wedle wczorajszego notowania tamtejszej giełdy, trzeci tydzień z rzędu będzie obowiązywała cena rzędu 1,52 euro/kg. W chwili obecnej trudno jednoznacznie powiedzieć, czy najbliższe tygodnie przyniosą spadki cen, w obecnej sytuacji nie ma jednak co liczyć na znaczące podwyżki.
Cytować
+10 #21 Pytaniezdziwiony 2017-02-17 23:41
A czemu miała służyć ta konferencja??? Jeżeli jest lepiej, to rolnicy sami powinni to zauważyć! Ale przedstawiciele PIS woleli im to uświadomić, tak na wszelki wypadek, gdyby nierozgarnięci rolnicy sami nie dostrzegli tej "dobrej zmiany" która się właśnie dokonała.
Za sprawy rolników w końcu wzięli się sami fachowcy: historyk, pracownik szpitala, politolog. Nic dziwnego, że do tej pory było źle, przecież poprzednia ekipa nie miała pojęcia o problemach w rolnictwie.
Cytować
+8 #20 "najlepsi z najlepszych"Filon 2017-02-17 20:36
Naprawdę, w Agencji zajmują kierownicze stolce "najlepsi z najlepszych". Lepszych już PIS nie znalazł. Wg mnie lepszy na pewno byłby Kazimierz S. z centrali KRUS.
Cytować
+14 #19 prawdę poznamyMarcyś 2017-02-17 14:21
Cytuję Bob:
Akurat w kwestii rolnictwa widać zmiany na lepsze. Propagandówkę robili niby przedstawiciele partii chłopskiej i jej obywatelscy koledzy. 8 lat ściemniania i mamienia rolników. Akurat rząd w rok zrobił więcej niż tamci przez tyle lat

Jakieś konkrety czy dalej będziesz serwował ten propagandowy bełkot.
PIS od początku destabilizuje UE a tu chwali się jak terminowo wypłaca ich kasę. Prawdę o ich polityce poznamy, gdy u naszych granic stanie Rosja. Zobaczymy niestety, ile warte są ich sojusze o obrona terytorialna.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież