Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 13 luty 2017, 10:25 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 lutego.

Zdarzenie drogowe w Kobylnicy
6 lutego. Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Kobylnicy, gdzie samochód osobowy marki Audi Q7 zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierującej pojazdem nie odniósł obrażeń. Działania zastępu OSP Maciejowice polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar budynku mieszkalnego w Gończycach

8 lutego. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Gończycach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody z zewnątrz budynku, a strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd wody do wnętrza obiektu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz przelewania nagromadzonego na poddaszu ocieplenia. Spaleniu uległa więźba dachowa z przekryciem. W akcji uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP. Działania trwały ponad dwie godziny.

Pożar sadzy w kominie budynku

8 lutego. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Zabruzdach. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył zastęp OSP Wola Miastkowska.

Pożar warsztatu samochodowego

8 lutego. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze warsztatu samochodowego przy ul. Żeromskiego w Garwolinie. Działania straży polegały na podaniu piany gaśniczej na płonący samochód osobowy, który znajdował się wewnątrz budynku. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP Garwolin.

Zdarzenie drogowe

9 lutego.  Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły trzy samochody: Scania, Fiat Ducato oraz Iveco. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego

10 lutego. Przed godz. 2 w nocy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Goźlinie Małym. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze budynku, a mieszkańcy ewakuowali się wcześniej. Strażacy podali prądy wody do wnętrza obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie oddymiono i przewietrzono pomieszczenia. Spaleniu uległo poddasze budynku i częściowo konstrukcja dachu wraz z przekryciem. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP.

Kobieta potrącona przez samochód

10 lutego. Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Piastowie, gm. Żelechów, gdzie samochód osobowy potrącił kobietę. Działania zastępów straży polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej, do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego i stwierdzenia zgonu kobiety. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wola Żelechowska.

Pożar budynku mieszkalnego

10 lutego. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Żelechowie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty jest garaż, stanowiący część budynku. Strażacy podali prądy piany i wody do wnętrza obiektu. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie usunięto i przelano wodą przedmioty stanowiące wyposażenie garażu. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały blisko dwie godziny.

Tlenek węgla w lokalu mieszkalnym

11 lutego .Po godz. 18 jeden zastęp PSP uczestniczył w działaniach w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym przy ul. Nadwodnej w Garwolinie. Interwencja wynikała z faktu, że w jednym z lokali prawdopodobnie wydziela się tlenek węgla. Działania straży polegały na dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla przy uruchomionym urządzeniu gazowym, które znajdowało się w łazience. Potwierdził on obecność CO w powietrzu. Strażacy przewietrzyli mieszkanie i nakazali wykonanie przeglądu przewodów kominowych oraz piecyka gazowego. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Pożar sadzy w kominie

12 lutego. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Filipówce. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu gaśnicy proszkowej, a następnie ich usunięciu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież