St. bryg. Dariusz Sadkowski przeszedł na emeryturę. Ostatniego dnia służby Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie nie brakowało podziękowań i wielu wzruszeń. Nowym szefem garwolińskich strażaków został bryg. Krzysztof Tuszowski.

Uroczyste zakończenie służby komendanta Sadkowskiego odbyło się dzisiaj w komendzie przy ul. Targowej. Niespełna 58-letni st. bryg. Dariusz Sadkowski przygodę ze strażą pożarna rozpoczął w 1971 roku jako druh OSP Łaskarzew, w której aktywnie działa do dziś.

Dekada komendanta

1 lipca 1982 roku chorąży Sadkowski rozpoczął służbę w garwolińskiej komendzie straży pożarnej. Służbę, która do końca pełniona była w mieście nad Wilgą. W ciągu prawie 35 lat Dariusz Sadkowski przeszedł przez wszystkie stanowiska, z wyjątkiem kierowcy. 5 kwietnia 2007 roku został Komendantem Powiatowym PSP w Garwolinie. W trakcie dzisiejszej uroczystości wymieniano szereg zasług st. bryg. Sadkowskiego na rzecz straży pożarnej, nie tylko tej zawodowej.

Ze łzami w oczach

W komendzie przy Targowej nie brakowało dzisiaj wzruszeń. Kilkukrotnie głównemu bohaterowi uroczystości załamywał się głos. Najbardziej, kiedy dziękował rodzinie – żonie Barbarze oraz synom – Mateuszowi, Łukaszowi i Jakubowi. – Chciałbym podziękować swojej żonie, która przez 29 lat realizowała zadania samodzielnie w domu, kiedy ja byłem na służbie. Pozostawałaś w domu niejednokrotnie sama. Wiele spraw było wykonanych nie w terminie, wiele uroczystości rodzinnych trzeba było przełożyć. Zawsze powtarzałaś, że to służba, a nie praca. Gdy się ma pewność, że w domu jest spokój, służba przebiega lepiej – mówił. Na koniec komendant Sadkowski nawiązał do słów Mirona Białoszewskiego. – Całe moje życie zawodowe w Garwolinie. Czemu nie! – dodał.

Z Otwocka do Garwolina

- To trudna i wzruszająca chwila, ale nie kończy się działalność pana Dariusza. Pan Dariusz wrósł się w powiat garwoliński bardzo mocno. Jestem przekonany, że pan Dariusz będzie dalej doświadczeniem i wiedzą dzielił się ze strażakami ochotnikami – podkreślał Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek.

W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań. Dziękowali m.in. była poseł Stanisława Prządka, starosta Marek Chciałowski, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy komendy.

Od jutra pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie będzie bryg. Krzysztof Tuszowski, pracujący ostatnio w KP PSP w Otwocku. - W tej chwili będzie pełnił jeszcze obowiązki, ale mam nadzieję, że sprawdzi się na tym stanowisku i nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Jestem przekonany, że garwolińska straż pożarna będzie się rozwijać nadal tak jak dotychczas – mówił o nowy komendancie st. bryg. Kurek.

Łukasz Korycki

St. bryg. Dariusz Sadkowski na emeryturze

St. bryg. Dariusz Sadkowski przeszedł na emeryturę. Ostatniego dnia służby Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie nie brakowało podziękowań i wielu wzruszeń. Nowym szefem garwolińskich strażaków został bryg. Krzysztof Tuszowski. Relacja z uroczystości >> http://bit.ly/2lx4nSg

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 10 lutego 2017

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież