Fundacja Tętniące Życiem zaprasza na konferencję pod hasłem #JESTEM #REAGUJĘ, która ma na celu przedstawienie problemu wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. Spotkanie, pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, odbędzie się w piątek, 10 lutego, w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

- Wykorzystywanie jest zjawiskiem dezaprobowanym, budzącym ogromne i negatywne emocje w społeczeństwie. Jednocześnie zaś, jest zjawiskiem z tzw. kategorii "tabu". I właśnie to szczególne "milczenie" powoduje, że ofiary przemocy są "skazane" na samotne przeżywanie traumy i niejednokrotnie nieświadomie bronią swojego oprawcę.

Zmiany zachodzące w psychice dziecka juz na zawsze zniekształcają jego system wartości oraz burzą poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest działanie na rzecz pomocy ofiarom przemocy. Statystyki mówią, że nawet 20 % dzieci miało "kontakty" intymne z dorosłymi. A więc co 5 dziecko. Należy zaznaczyć, że to jest też namawianie dziecka do oglądania pornografii i obnażanie się przy dziecku w celach erotycznych. Czym jest wykorzystywanie? Jakie są symptomy tego zjawiska? Jak reagować? Gdzie sie udać? O tym wszystkim dowiesz się podczas konferencji – przekonują Agnieszka Sadowska-Janiec i Barbara Jarzyna z Fundacji „Tętniące Życiem”

 

PROGRAM KONFERENCJI #JESTEM #REAGUJĘ

08:30-08:40 Otwarcie konferencji

08:40-08:55 Wystąpienie założycielek Fundacji „Tętniące Życiem” przedstawienie celów, działania, akcje i spoty.

08:55-09:00 Premiera Spotu # KOCHAM CIĘ

09:00-09:30 Przedstawienie problemu krzywdzenia oraz wykorzystywania seksualnego małoletnich

- psycholog Karolina Czarnecka,

- psycholog Ewa Foks ( Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”)

09:30-10:00 Symptomy zjawiska. Na jakie sygnały i zachowanie dziecka krzywdzonego zwrócić uwagę - psycholog Tomasz Rękawek.

10:00-10:30 Rozpoznawanie oznak fizycznych u dzieci krzywdzonych świadczących o wykorzystywaniu seksualnym – dr Agnieszka Borowska

10:30-11:00 Przestępstwa seksualne wobec dzieci i nieletnich . Procedury prawne i instytucje świadczące pomoc - aspirant Danuta Kalinowska Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie

11:00-11:30 Wykorzystywanie seksualne, emocje, relacje w życiu dorosłym dziecka krzywdzonego – psychoterapeuta, seksuolog kliniczny Andrzej Ballaun

11:30- 11:50 Poprosimy o zabranie głosu (zaproszeni Patroni, Goście)

11:55-12:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji. Poinformowanie o planach fundacji dotyczących poruszanego tematu i dalszych działań zmierzających do zmniejszenia tego negatywnego zjawiska.

-założycielki Fundacji „Tętniące Życiem"

mat.pras.

fot. facebook.com/tetniacezyciem

Komentarze  

+1 #2 bzduryegon 2017-02-08 20:27
Od tego są odpowiednie organy aby ścigały sprawców . Z całą pewnością nie pier...te paniusie którym czasu zbywa i wsadzają nos wszędzie . Tak jak jest homoś który nikomu nie wadzi i jest gej którego należy tępić gdyż temu drugiemu chodzi tylko o szerzenie zboczonych wartości a tak naprawdę wcale homosiem nie jest .
Cytować
+4 #1 Ważny tematJerzy Cieślański 2017-02-08 12:31
Na prowincji mało kto odważa się na poruszanie tematyki zwalczania pedofilii, bo od razu wszystkim kojarzy się ona atakami na kościół, księży, katechetów i zakonnice, że o organistach nie wspomnę. Dlaczego? Nie wiem, bo problem statystycznie rzecz biorąc ma wymiar ogólnospołeczny i nie dotyczy jedynie środowisk religijnych. Cenna inicjatywa. Oby nie spóźniona.
Mało kto odważa się na poruszanie tematyki zwalczania pedofilii w polskich szkołach, bo od razu wszystkim kojarzy się ona z kościołem katolickim, księżmi katechetami i zakonnicami.

Dlaczego? Nie wiem, bo problem statystycznie rzecz biorąc ma wymiar ogólnospołeczny i nie dotyczy jedynie środowisk religijnych.
PZDR, Jerzy Cieślański
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież