Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie, w niedzielę zatrzymali 30-latka i 15-letnią dziewczynę, którzy próbowali ukraść pieniądze z kościelnych skarbonek. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a o losie nieletniej zdecyduje Sąd Rodzinny.

Do kościoła w Pilawie weszli niczym nie wyróżniający się z wyglądu mężczyzna i młoda dziewczyna. Po chwili pobytu w kościele zaczęli zdemontować zamki w kościelnych skarbonkach. Zaaferowani zajęciem wzbudzili zainteresowanie jednej z kobiet przebywających w kościele, która podejrzane zachowanie rabusiów zgłosiła księżom.

- Duchowni szybko poinformowali dyżurnego garwolińskiej komendy, a ten natychmiast na miejsce wysłał patrol. Szybki przepływ informacji oraz dokładny opis sprawców sprawił, że policjanci już w chwilę po zdarzeniu zatrzymali kościelnych rabusiów. Okazali się nimi 30-letni mężczyzna oraz 15-letnia dziewczyna. Jak ustalili funkcjonariusze ich łupem mogły paść datki w kwocie kilkuset złotych – informuje asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Obydwoje zostali przewiezieni do komendy Policji. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletnią natomiast zajmie się Sąd Rodzinny.

KPP Garwolin/opr. jd

 

Komentarze  

0 #2 ZZ 2017-02-10 08:40
Cytuję Jurek:
A może przez pomyłkę ta mała za dużo dała na tacę. Z kolei jej towarzysz postanowił wspólnie odebrać nadpłatę.

odebrali bogatym by przekazac biednym...
Cytować
-1 #1 PecuniaJurek 2017-02-07 15:01
A może przez pomyłkę ta mała za dużo dała na tacę. Z kolei jej towarzysz postanowił wspólnie odebrać nadpłatę.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież