Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 06 luty 2017, 13:58 Kategoria Aktualności
straż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 30 stycznia do 5 lutego.

Zdarzenie drogowe na zjeździe z obwodnicy Garwolina
1 lutego. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na zjeździe z obwodnicy Garwolin, na pasie w kierunku Warszawy, gdzie doszło do zderzenia czterech samochodów: Citroen Xsara, Opel mokka, Toyota Yaris i Subaru. Droga krajowa była całkowicie zablokowana. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach, a pomocy medycznej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

1 lutego. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Pilawie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

2 lutego. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Pilawie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze

2 lutego. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, gdzie samochód osobowy marki Toyota Corolla uderzył w drzewo. Działania zastępów straży polegały udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

Zdarzenie drogowe w Miastkowie Kościelnym

3 lutego. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miastkowie Kościelnym, gdzie samochód osobowy marki Toyota Yaris zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Pomocy medycznej kierującej pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W działaniach trwających ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

4 lutego. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Uścieniec-Kolonia. Działania strażaków polegały na usunięciu żaru z pieca i założeniu sita kominowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar sadzy w kominie

4 lutego. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Zgórze. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu gaśnicy proszkowej, a następnie ich usunięciu i przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

4 lutego. Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Zgórze. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu gaśnicy proszkowej, a następnie ich usunięciu i przewietrzeniu pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Maciejowicach

5 lutego. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w Maciejowicach, gdzie samochód osobowy marki Opel Corsa zjechał z drogi i znalazł się w przydrożnym rowie w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Gończycach

5 lutego. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gończycach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Mercedes i Opel Vectra. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież