Nowe meble, sprzęt naukowy, komputerowy oraz programy dydaktyczne już trafiły do Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej. To kolejna inwestycja, która ma poprawić warunki nauki w tej placówce. Po gruntownej modernizacji budynku i zakupie wyposażenia Gmina Garwolin planuje jeszcze budowę boiska sportowego.

Zmodernizowane skrzydło Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej, w którym między innymi znajdują się nowe sale lekcyjne i planetarium zostało oddane do użytku dopiero na początku tego roku szkolnego. Z rocznym opóźnieniem, bo po tym jak po wykonawcy słuch zaginął, gmina była zmuszona znaleźć nową firmę, która dokończy budowę i poprawi to, co poprzednik źle wykonał.

- To była jedna z najtrudniejszych inwestycji ostatnich lat. Nie pamiętam tak trudnej. To był środek roku szkolnego. Trzeba było między innymi zapewnić alternatywne przejście dla uczniów. Takiego zakresu przedsięwzięcia nie udałoby się zrealizować w czasie wakacji. Do tego nieuczciwy wykonawca też utrudnił nam zadanie. Ten poślizg roczny był wynikiem przede wszystkim jego nieuczciwości – podsumowuje wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Inwestycje udało się doprowadzić do szczęśliwego końca. Szkoła spełnia wszelkie standardy. Ma windę i obserwatorium. Wreszcie są też zapewnione posiłki dla wszystkich dzieci. Nie ma co prawda kuchni, ale jest stołówka. Posiłki są przywożone z przedszkola w Sulbinach. Ostatnio szkoła otrzymała także nowe wyposażenie – nie tylko w meble, ale także w specjalistyczny sprzęt. Całość kosztowała ponad 175 tys. złotych.

Do szkoły trafiło ponad 90 uczniowski ławek i dwa razy tyle krzeseł, biurka dla nauczycieli, ekrany do projektorów, drabinki gimnastyczne i materace, regały, stoliki do świetlicy, tablice, sztalugi. Największą radość sprawią uczniom i nauczycielom specjalistyczne sprzęty. Do szkoły zakupiono 2 mikroskopy, 5 teleskopów, lornetki, 8 laptopów, 5 projektorów multimedialnych, drukarki, a także programy dydaktyczne, komputerowe oraz pomoce dydaktyczne.

To kolejny etap inwestowania w edukację i wychowanie dzieci z Rudy Talubskiej i nie ostatni. Jeszcze w tym roku gmina Garwolin będzie się starała o dofinansowanie na budowę boiska sportowego. Przy szkole ma powstać boisko lekkoatletyczne z placem do gry w piłkę nożną.

jd

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież