W gronie dyrektorów wszystkich gminnych szkół odbyło się w Maciejowicach wspólne posiedzenie komisji rady gminy. Tematem spotkania było funkcjonowanie placówek oświatowych po wprowadzeniu reformy.

Obowiązek przygotowania uchwały o dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju oświaty w Polsce do obowiązek każdego samorządu. Pierwsze uchwały mają być przyjęte do końca marca. Po akceptacji przez kuratora oświaty zostaną podjęte kolejne uchwały, które będą podstawą do funkcjonowania gminnej oświaty od 1 września.

W Maciejowicach w tej sprawie odbyło się wspólne posiedzenie komisji rady gminy. Radni, wójt oraz dyrektorzy szkół dyskutowali o nowej sieci szkół. – Najważniejszy wniosek z tej dyskusji to ten, który zakłada, że wszystkie szkoły podstawowe w gminie będą utrzymane, a wygaszanie gimnazjum w Maciejowicach przejmie miejscowa szkoła podstawowa – mówi wójt gminy Sylwester Dymiński. – Bez zmian pozostaną granice obwodów szkolnych – dodaje.

W trakcie dyskusji najczęściej pojawiały się wnioski o doposażenie pracowni szkolnych. Wiele obaw dyrektorzy oraz radni mieli w sprawie utrzymania dotychczasowego poziomu zatrudnienia nauczycieli. Przypomnijmy, że nauczyciele maciejowickiego gimnazjum w liście otwartym sprzeciwiali się wprowadzeniu reformy oświaty. Więcej o tym pisaliśmy TU.

Na piątek zaplanowano sesję rady gminy, podczas której radni przyjmą uchwałę o dostosowaniu ustroju szkolnego do nowych przepisów.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+4 #3 &AQ 2017-02-09 12:32
na poczatku byla ciemnosc a przed dyskusja o oswiacie nalezy osswiecic wiekszosc radnych na czele z dyminskim...zyj emy w XXI wieku a znaczna czes z nich jeszcze w XX i .... dopadlo ich wykluczenie cyfrowe. Uczniowie wymagaja wiecej niz WinXP ;)
Cytować
+1 #2 polityczna szabelkaZDU 2017-02-09 12:13
niech pedzi z calym balaganem na wybory do Sejmu...+
Cytować
+4 #1 CBŚScyzoryk 2017-02-08 17:45
Adrzeju! Panu już dziękujemy!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież