Kilka tysięcy złotych to koszt naprawy szkód, które nieznani sprawcy wyrządzili przy bulwarze Wilgi oraz przy głównej ulicy Garwolina.

Miejscy urzędnicy efekty wandalizmu stwierdzili w ostatnich dniach. Z wiat przystankowych przy urzędzie pracy przy ul. Kościuszki, składzie budowlanym przy al. Legionów oraz przy ul. Lubelskiej wandale uszkodzili blisko 20 tafli z plexy.

 

W weekend, po raz kolejny zniszczeń dokonano przy bulwarze Wilgi. W pobliżu parkingu przy ul. Olimpijskiej nieznani sprawcy wyrwali słupek ze znakiem, zniszczyli sześć krzewów i dwa drzewa. Koszt naprawy zniszczeń to ponad trzy tysiące złotych.

Mimo, że to początek roku, to nie pierwsze akty wandalizmu ujawnione na terenie miasta. – W pierwszych dniach 2017 roku ktoś wybił szybę przy wiacie przystankowej przy ul. Kościuszki – mówi Tomasz Majczyna z garwolińskiego urzędu miasta. Jak kwituje urzędnik, cały czas notowane są zniszczenia w przestrzeni miejskiej. – W ubiegłym roku na 63 wnioski skierowane do policji, większość dotyczyła aktów wandalizmu. Łączna kwota strat wyniosła 21 tys. zł – zaznacza.

Łukasz Korycki

fot. UM Garwolin

Komentarze  

0 #6 azong 2017-02-02 22:32
to banaly, bogate miasteczko wymieni na dekory bardziej szlachetne za pieniazki....Mi kulskiego
Cytować
+2 #5 straszszszszegon 2017-02-02 17:06
wystarczy zadać pytanie czy strasz miejska gwarantuje skuteczne zabezpieczenie ? Nie gwarantuje a co więcej prowokuje następne zniszczenia . Przecież ten pacjent z urzędu to przy konfrontacji z pierwszą napotkaną grupą wrócił by z oczami gilami zachlapanymi .
Cytować
+2 #4 parkowanie za darmokonio 2017-02-02 15:29
Widzę że regulamin parkingu leży a więc nie obowiązuje bo jest niewidoczny dla kierowców i można nie płacić za parkowanie bo brak jest wymaganego prawem oznakowania. Tylko w czym tym debilom drzewko przeszkadzało to nie rozumiem.
Cytować
-1 #3 MapaMarcin 2017-02-02 10:47
Zrobić profil aktów wandalizmu i ich miejsc.
Wszystkie miejsca z poprzednich lat oznaczyć na mapie wraz z godzina i datą.
Wysłać patrole w tych godzinach
Wstawić kamery
Dodatkowo ludzie w apliakcji (jest taka ogólna polska, ziejsci niebezpiecznymi ) mogą oznaczać
Cytować
+3 #2 tylko nie stra(sz)Marley 2017-02-01 16:58
Nawet niech wszystkie 63 donosy do policji z ub. roku, to będzie wandalizm, to średnio daje raptem 5 aktów godnego potępienia występku na miesiąc, czyli tyle, ile najczęściej jest weekendów w miesiącu. Na podstawie tej rocznej statystyki można postawić śmiałą (czy na pewno?) tezę, że mamy w mieście bardzo dobrze ułożoną młodzież, skoro to tylko tyle szkód - zakładając, że to w ogóle młodzież (normalną jej część przepraszam za to założenie). 21tys. zł poddane temu samemu działaniu daje raptem 1.750zł na miesiąc. Czy za tyle urząd jest w stanie utrzymać straż miejską? Bo przecież nie trzeba być specjalnie inteligentnym (jak ja), żeby nie skojarzyć pana "skarżącego się" urzędnika ze słusznie zlikwidowaną, nieudolną formacją, której to potrzebę istnienia próbuje się wmówić mieszkańcom, niestety kolejny raz przy niechlubnym udziale Pana redaktora Łukasza. To jest zwykła propaganda urzędu. W dodatku prostacka i nieprofesjonaln a, bo przytoczone wartości, to zwykłe drobniaki w skali rocznego budżetu słusznie odesłanej w niebyt straży miejskiej. A już zupełnie nie trzyma się kupy stwierdzenie, że "cały czas notowane są zniszczenia w przestrzeni miejskiej" - ma to wyolbrzymić poczucie złości prawych mieszkańców i ich poparcie dla reaktywacji SM. Wszak co szósty dzień, raz na sześć dni, raz w tygodniu, to jednak trochę co innego niż "cały czas" - tak jak 21tys. zł, to ciut mniej, aniżeli tych samych złotych ponad 300tys.
Cytować
+1 #1 regulaminyegon 2017-02-01 14:14
Widać ustanawianie regulaminów jest bardzo prowokacyjne i ktoś dał lekcje co mu możecie zrobić
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież