Ponad 220 tys. zł z tegorocznego budżetu gminy Miastków Kościelny zostało wydzielone na fundusz sołecki. O tym, jakie zadanie będą realizowane w poszczególnych wsiach zdecydowali mieszkańcy. – Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze są wydawane na najbardziej potrzebne przedsięwzięcia – zaznacza wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń.

Budżet na 2017 rok w gminie Miastków Kościelny jest kolejnym, który zakłada inwestycje z funduszu sołeckiego. – Decyzją mieszkańców większości sołectw pieniądze będą przeznaczone na remont i wyposażenie świetlic wiejskich lub budowę chodników – mówi wójt gminy Jerzy Jaroń. Jak dodaje, taki sposób dzielenia części budżetu sprawdza się od lat. - Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze są wydawane na najbardziej potrzebne przedsięwzięcia. Fundusz sołecki daje mieszkańcom realny wpływ na decyzje o nowych zadaniach. Przez władze gminy jak i mieszkańców takie rozwiązanie jest dobrze postrzegane – dodaje.

Mieszkańcy Brzegów 22 tys. zł przeznaczyli na modernizację świetlicy wiejskiej. Podobną decyzję podjęła społeczność Oziemkówki (13 tys. zł), Glinek (8 tys. zł) i Przykór (16 tys. zł). Zakup nowego wyposażenia do świetlic zostanie zrealizowany w Kruszówce (5 tys. zł) oraz Kujawach (13 tys. zł).

Nowy sprzęt zyskają place zabaw w Ryczyskach, Zabruzdach i Zgórzu. Poszczególne sołectwa „inwestują” także w poprawę stanu infrastruktury drogowej – budowę chodników, utwardzanie dróg czy modernizację oświetlenia.

Łukasz Korycki

Komentarze  

-2 #1 czas waść kończyćostatni mohikanin 2017-01-31 15:23
czas konczyć kadencję panie Jaroń. twoja ukochana partyja, ta jedyna i słuszna już niedługo wykopie cię z fotela na długie lata zapomnienia. za rok mija twoje 8 lat na stanowisku. Zacznij szukac pracy. chyba ze slubna zostanie wojtem. na starostę nie licz, bo apetyt ma wójt z borowia.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież