Politechnika Warszawska w Avonie

Opublikowano: 31 styczeń 2017, 07:09 Kategoria Aktualności
AVON

W ramach współpracy AVON Operations Polska z prestiżowymi uczelniami regionu fabrykę w Garwolinie odwiedzili przedstawiciele kadry naukowej oraz studenci wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Druga co do wielkości fabryka AVON na świecie jest atrakcyjnym miejscem rozwoju kariery, a do prowadzonego w niej od kliku lat programu praktyk letnich aplikuje rocznie ponad 1000 osób.

Mając na uwadze konkurencyjny rynek pracy oraz oczekiwania młodych ludzi poszukujących ciekawych miejsc do rozpoczęcia kariery zawodowej, chcemy postawić na bliską współpracę z kluczowymi dla naszego zakresu działań uczelniami. Nic nie ma takiej siły jak osobista relacja z wycieczki po naszej fabryce oraz rekomendacja – zarówno studentów, jak i kadry naukowej – którzy osobiście mają okazję zwiedzić park maszynowy oraz poznać warunki i specyfikę pracy w fabryce – mówi Christof Vollstedt, Dyrektor Fabryki AOP.

Wizyta przedstawicieli Politechniki Warszawskiej jest jedną z wielu zaplanowanych na ten rok. Firma jest otwarta na dialog i chce wspierać transfer wiedzy i doświadczeń w produkcji we współpracy ze środowiskiem akademickim w całym regionie.

Założeniem Programu Praktyk Letnich jest nawiązanie stałej relacji ze studentami wybranych kierunków oraz pozyskanie utalentowanych młodych specjalistów, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z firmą. Praktyki trwają od początku lipca do końca września. Proces rekrutacji na poszczególne stanowiska rozpoczyna się w marcu i trwa do końca czerwca. Rokrocznie do programu aplikują studenci ostatnich lat oraz absolwenci kierunków takich tak: Inżynieria Produkcji, Inżynieria Mechaniczna i Robotyka, Automatyka, Chemia, Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Biotechnologia oraz nauki ekonomiczne.

Liczba praktykantów, którzy zostają w firmie po zakończeniu praktyk jest oczywiście zmienna i zależy od aktualnego zapotrzebowania na pracowników poszczególnych specjalizacji, ale szczycimy się, że średnio po każdej z edycji naszego Programu Praktyk Letnich dalszą współpracę możemy zaproponować ok. 30 procentom praktykantów – dodaje Christof Vollstedt.

AVON Operations Polska to druga pod względem wielkości fabryka kosmetyków AVON na świecie oraz centrum dystrybucji kosmetyków do ponad 50 krajów.

mat.pras.

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież