Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 30 styczeń 2017, 10:18 Kategoria Aktualności

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 23 do 29 stycznia.

Zdarzenie drogowe w Starym Puznowie
24 stycznia. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „76” w Starym Puznowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Mercedes. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania z akumulatorów. W akcji trwającej osiem godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Garwolin.

Pożar sadzy w kominie

25 stycznia. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Górznie. Działania zastępów straży polegały na stłumieniu pożaru sadzy i monitorowaniu temperatury przewodu kominowego. Następnie przewietrzono pomieszczenia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

27 stycznia. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Ibiza i Volkswagen Touareg. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto działania straży polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia i usunięciu pojazdów z drogi. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył zastęp OSP Łaskarzew.

Zdarzenie drogowe w Łukówcu

28 stycznia. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łukówcu, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i zatrzymał się w polu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W działaniach trwających blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Parysów.

Zdarzenie drogowe w Nowym Puznowie

28 stycznia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Nowym Puznowie, gdzie samochód osobowy Opel Vectra zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na dachu. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i zakręcili zawór LPG w pojeździe. W działaniach trwających blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Miastkowie Kościelnym

28 stycznia. Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miastkowie Kościelnym, gdzie samochód osobowy marki Jaguar zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Tarnowskiej

29 stycznia. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, gdzie samochód osobowy marki Seat Ibiza zjechał z drogi i uderzył bokiem w drzewo. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

KP PSP Garwolin/opr. Redakcja

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież