Twój miś może zostać ratownikiem

Opublikowano: 30 styczeń 2017, 07:30 Kategoria Aktualności
garwolinstraż pożarnamiś

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”.

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

 

Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek, które po odświeżeniu trafią do Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Garwolinie.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie rozpocznie się w poniedziałek 30 stycznia i potrwa do piątku 10 lutego 2017 roku. W godzinach od 8 do 15.30 maskotki można przynosić indywidualnie do siedziby komendy przy ul. Targowej 2A w Garwolinie. Mile widziane są również inicjatywy zbiorowe podejmowane w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież