Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który składał dwojgu nastolatkom propozycje seksualne. Dzięki szybkiemu powiadomieniu policji przez ekspedientkę jednego ze sklepów, rodziców i zimnej krwi zachowanej przez nieletnich, mężczyzna został zatrzymany kilka minut po zdarzeniu. Po przesłuchaniach podejrzany usłyszał zarzut składania nieletnim wykonania czynności seksualnych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę (25.01) w południe w Garwolinie w rejonie cmentarza do dwojga nastolatków, podjechał mężczyzna i zaczął pokazywać nieprzyzwoite gesty oraz składać propozycję seksualne. Przerażone dzieci w wieku 13 i 14 lat zachowały jednak zimną krew. Uciekły do jednego ze sklepów i o fakcje powiadomiły znajomą pracownicę obiektu. Ekspedienta powiadomiła policję oraz swojego męża, a następnie zostali powiadomieni rodzice dzieci. Już po chwili na miejscu byli policjanci i zatrzymali mężczyznę, który nie zdążył się oddalić. Mężczyzna podczas zatrzymania był bardzo zaskoczony, trafił do policyjnego aresztu. W dniu dzisiejszym mężczyzna usłyszał zarzut składania propozycji do czynności seksualnych, do którego się przyznał.  Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policja radzi: - każda osoba, która jest świadkiem tego typu sytuacji powinna natychmiast powiadomić Policję, zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy; - konieczne jest, aby rodzice wyrobili w dziecku odruch nieufności wobec osób nieznajomych.

Bezwzględnie należy zakazywać dzieciom:

• przyjmowania od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy,

• oddalania się z obcymi,

• wsiadania do pojazdów kierowanych przez obcych Rozmawiajmy z dziećmi, edukujmy je.

Być może to uchroni je przed nieszczęściem.

KPP Garwolin

Komentarze  

+1 #2 Polskie Prawoktoś 2017-01-30 07:55
Już go wypuścili tyle z "obywatelskiej" postawy...
Cytować
0 #1 Błąd pogania błądB. 2017-01-28 14:48
"fakcJe"? I jak tu traktować Was poważnie?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież