Trwająca od kilku dni wycinka drzew przy drodze krajowej nr 17 to nie początek budowy trasy ekspresowej w kierunku Warszawy.

Na prośbę czytelników sprawdzamy, czy trwająca wycinka drzew na odcinku Michałówka – Lipówki, ma związek z budową trasy S17.

 

Jak dowiadujemy się od Kingi Romanowskiej z Biura Komunikacji firmy Budimex, wycinkę prowadzą Lasy Państwowe. – Takie rozwiązanie dopuszcza decyzja środowiskowa – wyjaśnia przedstawicielka wykonawcy budowy ekspresówki z Garwolina w stronę Warszawy.

Jednocześnie dopytujemy, czy znany jest termin zamknięcia dla ruchu Czarnej Drogi w Trąbkach, na odcinku wzdłuż torów. - Czarna Droga będzie zamknięta najwcześniej na koniec marca, trwają procedury administracyjne – mówi Kinga Romanowska.

Wycinka drzew na terenie Lasów Państwowych potrwa do końca lutego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace przy budowie S17. Wniosek o ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) został złożony pod koniec listopada i trwa jego procedowanie w urzędzie wojewódzkim.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież