Remonty trzech powiatowych dróg. Umowy podpisane

Opublikowano: 27 styczeń 2017, 08:50 Kategoria Aktualności

Prawie 7,5 km dróg powiatowych zostanie przebudowanych za środki unijne w pierwszej połowie 2017 r. W połowie stycznia w Starostwie Powiatowym zostały podpisane umowy z firmami, które przeprowadzą przebudowę trzech dróg powiatowych.

- Bardzo się cieszę, że nasze postępowania przetargowe na remont dróg spotkały się z takim zainteresowaniem. Wpłynęło 6,7 ofert na każde ogłoszone postępowanie. To duża rywalizacja, dzięki czemu mamy niższe ceny planowanych remontów. W wyniku prac komisji zostały wybrane najkorzystniejsze oferty – podkreśla starosta Marek Chciałowski.

Przebudowana będzie droga powiatowa Nr 1333W Borowie – Wola Miastkowska – Miastków Kościelny, droga powiatowa Nr 1325W Garwolin- Ruda Talubska – Łaskarzew – Polik – Maciejowice oraz droga powiatowa Nr 1360W Trojanów – Piotrówek – Podebłocie.

Drogi Nr 1325 W oraz Nr 1360 W będą modernizowane jednocześnie w mają się rozpocząć w kwietniu. W połowie maja mają rozpocząć się prace bitumiczne, tak by do początku czerwca mogły zakończyć się wszelkie prace asfaltowe. Sam czerwiec ma być już tym czasem, gdzie pozostaną do wykonania tylko prace kosmetyczne.

Przebudowa drogi Garwolin-Ruda Talubska-Łaskarzew-Polik-Maciejowice na odcinku w Łaskarzewie i w Celinowie obejmuje także budowę chodnika z kostki brukowej o długości prawie 1km.

Przebudowa drogi Nr 1333W Borowie - Wola Miastkowska - Miastków Kościelny rozpocznie się w połowie maja. Główne prace asfaltowe planowane są na pierwszą połowę czerwca, tak by na koniec lipca można było zakończyć prace. Przebudowa obejmować będzie: rozebranie przepustów rurowych, nawierzchni z kostki brukowej betonowej, nawierzchni z betonu zbrojonego, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wyrównanie betonem asfaltowym, położenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, wykonanie przepustów rurowych pod zjazdami, utwierdzenie poboczy kruszywem łamanym.

Łączna wartość tych drogowych inwestycji opiewa na kwotę ponad 2,6 mln. zł. Ponad 1 mln 129 tys. pochłonie przebudowa drogi powiatowej Garwolin-Ruda Talubska - Łaskarzew - Polik - Maciejowice, podobnie droga powiatowa Trojanów - Piotrówek - Podebłocie. Koszt przebudowy odcinka Borowie-Wola Miastkowska - Miastków Kościelny wynosił będzie prawie 420 tys. zł.

– Każda jednostka Samorządu Terytorialnego mogła złożyć wniosek na środki unijne w ramach PROW do kwoty 3 mln zł. Nasz Powiat złożył 4 wnioski, 3 z nich na kwotę ok. 2,5mln zł zostało zakwalifikowanych do dofinansowania. Wybraliśmy drogi, które bardzo pilnie wymagały remontu. Od momentu powstania powiatu corocznie były składane przez mieszkańców wnioski, by przystąpić do modernizacji. Dziękuje również Samorządom Gminy Trojanów i Gminy Łaskarzew za zrozumienie i dołożenie własnych środków- mówi starosta Marek Chciałowski.

garwolin-starostwo.pl/oprac.jd

fot. garwolin-starostwo.pl

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież